Menu Zavřeno

peru12
peru20
peru_18
peru7
peru17
peru3
peru2
peru5
peru1
peru19
peru16
peru11
peru11a
peru14
peru6
peru10
peru15
peru8
peru9
peru4
peru13
peru12 peru20 peru_18 peru7 peru17 peru3 peru2 peru5 peru1 peru19 peru16 peru11 peru11a peru14 peru6 peru10 peru15 peru8 peru9 peru4 peru13

PE01

Peru (10 dní )

Trasa:  Lima – Cuzco – Svaté Údolí – Machu Picchu – Titicaca  – Lima

A/   09.10.   –   18.10. 2024   –  PERÚ

01 den   PRAHA/VÍDEŇ – PERU

Odlet z Prahy – přílet do Limy a  ubytování v prestižní rezidenční čtvrti  u Tichého Oceánu v „Miraflores“ v Limě.   Lima je hlavním městem Peru, leží u Tichého Oceánu a  a má asi 10 milionů obyvatel. 

Peru
let nad Andami
Cabildo na náměstí Plaza des Armes
02 den  LIMA

Prohlídka bývalého nejbohatšího města Jižní Ameriky – hlavní města Peru – Limy,  která byla založena conquistadorem  Franciskem Pizzarem.  Uvidíte hlavní náměstí „Plaza De Armas“,  prezidentský palác,  katedrálu Santo Domingo,  Cabildo,  další důležité náměstí “ Plaza San Martín“, pyramidy Huaca Pucllana  a další . Mimo koloniání architektury Limy uvidíte i moderní část města  a  můžete například ochutnat typické peruánské  jídlo „Ceviche“ připravené z ryb.

03 den  LIMA – CUZCO

Přelet z Limy do Cuzca, které leží asi 3.400 m.n.m. a bylo především hlavním městem historické Incké říše.  Po krátké aklimatizaci   odpoledne začneme prohlídku Cuzca.  Uvidíme centrální náměstí „Plaza des Armas“, katedrální baziliku Panny Marie Nanebevzetí , zlatý chrám Inckého období Coricancha, klášter a známé ruiny indiánské pevnosti „Sacsayhuaman“. 

Cuzco - Iglesia de la Compañía de Jesús
Andy
04 den  CUZCO – AQUAS CALIENTES
Cestou z Cuzca pojedeme panoramatickým  vlakem, Svatém údolím Inků – “ Valle Sagrado de los Incas “ a podél horské řeky Urubamby.  Zastavíme u  inckých kamenných terasových památek  v  Ollantaytambo a v  Pisco.  Ukončíme den směr  vesnička  „Aguas Calientes – Teplé vody“ která je východiskem pro prohlídku Machu Picchu.
05 den MACHU PICCHU

Tento den uvidíte nejpůsobivější památku v Peru „Machu Picchu“. Cesta začne prudkou silnicí se serpentinami,  kterou zdoláme  mikrobusem z Aquas Calientes . Po příjezdu Machu Picchu začneme  prohlídku ztraceného bývalého horského města a pevnosti starých Inků.  Kdo bude mít dosti síle, může si  individuálně vystoupat na vrcholek „Huayna Picchu“. Odpoledne se vrátíme zpět do Aquas Calientes  a do Cuzca. 

Machu Picchu
Wirakočův chrám Raqchi
06 den CUZCO – TITICACA

Vysokohorský transfer se zastávkami s nádhernými panoramaty vysokohorské krajiny Cuzco – Puno. Pojedeme po náhorní plošině a nejvyšší bod naši cesty bude 4.335  m.n.m.  v průsmyku “ La Raya“.  V okolí cesty uvidíte pětitisícové hory se zasněženými vrcholky. Po Budeme zastavovat  u zajímavostí,  jako např. “ Wirakočův chrám Raqchi“ .  Odpoledne ubytování v Puno v blízkosti jezera Titikaka, které je v 3.800 m.n. m.

07 den  TITICACA – LOS UROS

Pro dnešní den je připraven program – plavba po jezeře Titicaca (v kečuánštině titichacha) s návštěvou známých plovoucích ostrovů Los Uros, na kterých přebývají místní původní  indiáni kmene Uros. Jezero je 204 km dlouhé a až 65 km široké. Hloubka je až 285 m.  Také navštívíme jeden z obývaným ostrovů na  jezeře Titikacac.

Los Uros na Titicaca
Titicaca
08 den JULIACA – LIMA

Odjedeme z Puna a rozloučíme s jezerem Titicaca a pojedeme  směr na  letiště v Juliaca  k přeletu do Limy. Zastavíme u pohřebních  věžích  Sillustani Archeological.  Přílet do Limy a  ubytování . 

09 den LIMA – odlet do Evropy

Lima – před odletem individuální program v centrum Limy – hlavní obchodní třída avenida José Pardo, pobřežní třída a parky čtvrti Miraflores, transfer na letiště a odlet do ČR.

Peruánská tanečnice
Letiště
10 den přílet PRAHA

Přílet do Prahy.  

 
CENA

89.970,- czk   ( 3* hotely ) 

95.970,- czk   ( 4* hotely ) 

 
CENA ZAHRNUJE
  • letenky
  • program se vstupy
  • strava – snídaně 
  • čs. průvodce
 
CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  odletové poplatky ( v současné době se neplatí )