Menu Zavřeno

Omán

Omán je zatím nedoceněnou turistickou destinací, sousedící s Dubai. Je to především tím, že zde se začali věnovat stavbě hotelů a rozvoji turistiky poněkud později. Omán však má na rozdíl od Dubai mnohem více historických památek, ať se to již týká hlavního města Muskatu nebo celého Ománu. Muskat byl totiž již v hitorii významným politickým a obchodním centrem.
Nejlépe je se v Ománu ubytovat v Muskatu, v jednom z plážových hotelů. Pěknými plážemi se může zde pochlubit jižní oblast v okolí města Salah, nicméně je nutno podotknout že zde není tolik dobrých hotelů a zázemí pro turisty jako v jiných destinacích – tato oblast má rozvoj ještě před sebou

Muskat
doporučené hotely

Omán – turistické rady

Měnovou jednotkou je 1 Rial. Doporučujeme si vyměnit při příletu na letišti alespoň odhadovanou spotřebu na prví dny. .Pro směnu jsou nejlepší US dollary, v kterých můžete v případě nouze i po dohodě zaplatit.
Nakupovat můžete buď v moderních nákupních střediscích, které zde nejsou takového rozsahu jako v Dubai a nebo v obchodech na ulici. V obchodech a krámcích je zcela určitě levnější a můžete i usmlouvat větší část z navrhované ceny v průměru 30- 40%, je však dobré prověřit si kupované zboží, protože ne zcela vše je kvalitní tak, jak se tváří.
V hotelových resortech se můžete oblékat zcela běžně, ale na veřejnosti by ženy měly mít zakrytá ramena a sukni pod kolena. Pokud jedete na výlet nebo exkurze ,kde budete navštěvovat společenská místa – tj. místní restaurace, úřady ,místní obchody nebo výstaviště, oblékejte se dle uvedených zvyklostí.
Doprava je veřejná, hotelová nebo taxiky. Většina hotelů má ve vlastnictví hotelové mikrobusy, zajišťující většinou zdarma dopravu do centra města. Informace o této dopravě získáte dotazem na recepci nebo zde bývá vývěska s jízdním řádem. Nejběžnější dopravou bývá taxi .

další destinace

Omán – stručná fakta o státu

Svrchovaným vládcem Ománu je sultán Qaboos bin Said, který má absolutní moc. V Ománu nejsou politické strany. Sultán současně vykonává 3 další funkce: premiér, ministr obrany a ministr zahraničí.
Jako každý jiný stát v této oblasti, má Omán největší profit z těžby ropy, ale poslední dobou se zhlédl v prosperitě Arabských Emirátů a snaží se proto nasměřovat ekonomiku stejným směrem, t.j. k turistice a mezinárodnímu obchodu.
Území Ománu bylo obýváno především kočovnými kmeny, které se usídlovaly v Ománu již od roku 13 000 před n.l. V historii Ománci ovládali z Muscatu velké území zahrnující i Zanzibar a Mombasu. Celá oblast a to i včetně Arabských Emirátů byla nazývána Smluvní Omán. Na rozdíl od Emirátů, zde naleznete relativně dost historických památek a staveb.Nejvýznamějšími historickými památkami jsou stavby pevností Nakhl a Jabrin, které jsou zařazeny na seznamu památek UNESCO .
Státním náboženstvím je islám.