Menu Zavřeno

SRI LANKA

Srí Lanka nazývaná perlou Indického oceánu je jedním z nejkrásnějších exotických míst na zemi. Její pláže jsou lemovány palmami, některé jsou skalnaté, jiné zas pokryté zlatým pískem. Ikdyž má Srí Lanka tyto pláže, zajímavější je především vnitrozemí. Sri Lanka je vhodná turisticky propojit s návštěvou Dubai a nebo blízkýma Maledivama.

 

Sri Lanka – základní turistické informace

K dopravě na Srí Lance můžete využít taxi i minibusy. Dále je možnost pronájmu automobilu s řidičem i bez, pronájem motocyklů a kol. Důležité je upozornit, že se zde jezdí vlevo. Ve městech jako přeprava slouží klasická rikša.
Stravování – většina restaurací a barů v hotelích a turistických centrech je na kvalitní úrovni a poskytuje výběr z exotické kuchyně, ale ve speciálních restauracích je v nabídce i kuchyň evropská.
Střed ostrova a přímořská letoviska jsou pro turisty bezpečná.
Nakupuje se jak v malých pouličních obchodech, tak i ve velkých obchodních centrech nebo na tržištích, kde naleznete spoustu suvenýrů a upomínkových předmětů jako je keramika, předměty ze slonoviny a želvoviny, výrobky z bambusu, tradiční cejlonské masky a batikované hedvábí. Nelze opomenout ani pravý cejlonský čaj.
Ke koupání Vás budou lákat zlaté písečné pláže, táhnoucí se v délce až 300 km.

     
pláže Indického oceánu                                             skalní pevnost Sigiriya

Sri Lanka – fakta o státu a informace

Původní název ostrova, Cejlon, zavedli mořeplavci, kteří odtud vyváželi tolik proslulý cejlonský čaj, hedvábí a drahokamy. Sri Lanka se překládá jako “ Krásná země „.
Její rozloha je 65.000 km2 a nejvyšší hora je Pidurutalaga 2.520 m vysoká. Ostrov je 445 km dlouhý a 225 km široký.
Obyvatelstvo tvoří Sinhálci 75 %, Tamilové 17% a muslimové 6 %.
Ke vstupu nepotřebujete vízum předem, to se uděluje přímo na letišti.
Srí Lanka je zemí čajovníkových plantáží, exotické flory i fauny.
Hlavním městem je přístav Colombo. V jeho architektuře naleznete stopy Portugalcu, Holanďanů i Britů, kteří postupně ostrov obsazovali. Kontrastně zde púsobí moderní, do nebe se pnoucí mrakodrapy a malé, prosté chatrče.


Slon – typické zvíře pro Srílanku