Menu Zavřeno

PERU

Peru bylo v historii dříve nejmocněšjí a nejbohatší indiánský stát v Jižní Americe a proto zde naleznete nejvíce historických památek. Mimo ně je zde i rozmanitá příroda. Je to především horská krajina s vysokými vrcholy And, ale i nížinné pralesy Amazonie a tajemné jezero v horách Titikaka. Hlavní město Lima není z pohledu turisty v porovnání s uvedenými zajímavostmi a jinými městy latinské Ameriky jako Mexiko City nebo Havana tak zajímavé. Peru je výhodné spojit s cestou do Bolívie a nebo do Brazílie

Peru turistické rady

Pro návštěvu Peru nepotřebujete vízum, postačuje pouze platný pas alespoň 6 dalších měsíců,
Peru je Jihoamerická země a to to znamená, že si zde musíte dát také vcelku pozor na drahé věci – fotoaparáty a kamery.
Doprava – většinou zde lze používat taxíky. Pokud si chcete být jistí, objednejte si jej u desky v hotelu – vyjde o něco dráž, ale dostanete se k určenému cíli bezpečněji.
Stravování – je zde typická Jihoamerická kuchyně – to je jihoevropská ovlivněná indiánskými a asijskými specialitami.
Nakupovat se dá všude, mimo suvenýry, dostanete vše u nás. Suvenýry je nejlépe nakupovat na tržištích po trase.
Koupání – písečné pláže najdete na jih od Limy, ale moře je zde vcelku chladné s větším příbojem

Peru – údaje o státu

Peru je třetím největším státem Jižní Ameriky s nejvyšší horou Huaskarán 6.768 m.n.m. Hlavním městem je Lima se necelými 7 miliony obyvateli a 70% hospodářského produktu celé země. Úředním jazykem je španělština a kečuánština.
Průmyslem hýbe především těžba, loďařství a zemědělství.
Peru je republika s prezidentem a parlamentem.
Údaje o obyvatelstvu se pohybují cca kolem 27 milionu z nichž 45 % jsou Indiáni, 37 % míšenci a 15 % Evropané. Národ vznikl historicky po dobytí Peru Španěli vedenými Franciscem Pizzarem s dalšími coquiskadory, kteří sem přijeli v první skupině o velikosti něco kolem 180 mužů.