Menu Zavřeno

SINGAPUR

Návštěva Singapuru, pokud zde přímo nejedete účelově, se turisticky spojuje většinou s cestou do jiných destinací v dálné Asii jako Thajsko, Indonésie, Malysie a nebo třeba i Austrálie a Nový Zéland.
Je to dáno především leteckými trasami a pokud již přes Singapur letíte je dobré se zastavit.
Na jeho prohlídku stačí i jeden den, ale nejvhodnější jsou dny dva.
Historie ve středověku se ostrov nazýval TUMASEK a byl jen bezvýznamnou rybářskou vesnicí.
Název Singapur pochází až od Sumatřanů.

 

Singapur turistické rady

Nejznámější atrakcí Singapuru je ostrov Sentoza, kam se dostanete přes most, ale zajímavější cesta je lanovkou přes mořskou úžinu.
Dále je zajímavé navštívit největší ZOO ptactva na světě Jurong Park a samozřejmě centrum města.
Na večer doporučujeme vyjít na Clark Quay, kde naleznete promenádu s restauracemi s venkovním posezením.
Pro turisty jsou po Singapore vhodné taxiky nebo pro skupinky mikrobusy.
Jako atrakce se zde také můžete pohybovat v rikši, která je ale paradoxně dražší než taxi.
Zajímavé je se podívat na Singapur z ptačí perspektivy z 165m vysokého vyhlídkového kola Singapore Flyer a nebo navštívit terasu v hotelu Marina Bay Sands.
Místní měnou je Singapurský dolar.
Hotely jsou velmi kvalitní úrovně, tak jako v celé oblasti jihovýchodní Asie. Ceny jsou zde za služby však poněkud vyšší než v ostatních státech této oblasti. Strava je zde podle osídlení různorodá asijská s vlivy indické a čínské kuchyně.
Rozšířené jsou zde také pizzerie a rychlé občerstvení různého typu.
Nákupy v současné době nejsou již předmětem turistiky našich občanů a tak Singapore jako místo nákupu levné elektroniky nezaujímá takovou důležitost pro naše turisty. Nicméně hlavní nákupní ulicí především s kvalitním zbožím je Orchid road. Suvenýry zde můžete koupit kdekoli.

Singapur údaje o státu

Singapur je ostrov ležící na konci Malayského poloostrova a byl kdysi součástí Malaysie. V současné době je nejrozvinutějším státem oblasti. Ekonomický systém je zde překvapivě velmi sociální. Existuje zde rozsáhlý systém podpodpor pro mladé, stimulace k zaměstnanosti, ale také relativně velké zdanění luxusu.
Singapore je velmi čistý.
Singapur je ale jako celek ostrovní stát s 59 ostrovy, ležící v jihovýchodní Asii. Je to ekonomicky vyspělý stát, se silně rozvinutým cestovním ruchem. Jeho rozloha je 637 km2. Měnou je Singapurský dolar. Obyvatelstvo tvoří především Číňané 77% , Malajci 14% a Indové 7%.
Hlavními odvětvími ekonomiky je především obchod, elektronický průmysl a bankovnictví.