Menu Zavřeno

Filipíny

Filipíny všeobecně

Filipíny jsou ostrovní stát rozkládající se na více než 7.000 ostrovech. Pro Evropu Filipíny objevil portugalský kapitán ve španělských službách Fernando Magalhaes. Nejdůležitější oblastí země je oblast Luzon, která je ekonomickým těžištěm země.

Filipíny turistické informace

Vstupem do země bývá nejčastěji Manilské letiště. Ke vstupu na Filipíny nepotřebujeme vízum.
Turisty nejzajímavějším k poznání je oblast Severního Luzonu, kde najdete proslavené rýžové terasy v Banaue a hroby v Sagadě. Na Filipínách je velké množství turisticky zajímavých ostrovů. Oficiálně nejznámějším je Borocay s proslavenou pláží “ White sands “ . V poslední době jsou velmi populární resorty na ostrově Palawan.
K místní dopravě se používají taxiky, mikrobusy a proslavené Jeepney.
Zapůjčení auta, však vzhledem k hustotě dopravy a způsobu jízdy doporučujeme jen opravdu zdatným řidičům
Mezi ostrovy funguje lodní přeprava různými trajekty a mezi vzdálenějšími je běžná doprava letecká. Závěrem uporornění – ročně pád kokosových ořechů zabije průměrně na Filipínách 6 lidí.

Filipíny – údaje o státu

Hlavním městem je Manila, která má více než 15 miliónů obyvatel. Filipíny celkem mají kolem 70 miliónu obyvatel. Hovoří se zde anglicky a filipino.
Filipíny bývaly původně součástí Španělského království, ale po válce s USA byly roku 1998 předány USA. V průběhu 2. sv. války byly okupovány Japonsken a nezávislost získaly v r. 1946.
V zemědělství jsou nejdůležitějšími plodinami rýže, kukuřice, kokosové palmy a cukrová třtina.
Velmi důležitým odvětvím hostpodářství je rybolov a chov mořských živočichů jako krevety.