Menu Zavřeno

KOSTARIKA

Kostarika je v porovnání s okolními státy střední Ameriky jako Nicaragua, Panama nebo Honduras jednoznačně nejlépe vybavenou zemí pro turistické poznávání. Najdete zde dlouhé pláže Pacifiku, hluboké tropické pralesy a činné vulkány v horské krajině. Nejlepším obdobím pro návštěvu Kostariky jsou měsíce od prosinec do března, a vcelku vhodným obdobím jsou i okrajové měsíce listopad a duben. Květen až září zde je období dešťů.

 

Kostarika – základní turistické informace

Do Kostariky se dostanete především letecky. Můžete letět přes některou krajinu v Americe jako Mexiko, Venezuela nebo USA a nebo i přímo z Evropy přes Španělsko.
V zemi se hovoří Španělsky, ale nejlépe směnitelnou jednotkou je americký dolar, kterým zde můžete i platit. Místní měnou je colón.
K dopravě po vnitrozemí je možné používat mikrobusů a nebo si zapůjčit auto. Hlavními turistickými oblastmi je u hlavního města San Jose vulkán Poas. Na východním pobřeží oblast s pralesy a kanály NP Tortuqueiro. Nejznámější vulkanickou oblastí je N.P. Arenal s aguaparkem zasazeným přímo do úbočí vulkánu.
Na západním pobřeží je to pak oblast Manuel Antonio a na Jihozápadě park Corcovado.
Hotely a ubytovací zařízení zde mají vcelku dobrou úroveň a není daleko doba, kdy Kostariku nazývali Švýcarskem centrální Ameriky.

 
činný vulkán Arenal                                                    Národní park Manuel Antonio

Kostarika – fakta o státu a informace

Kostarika španělsky Costa Rica , bylo z hlediska španělských objevitelů “ bohaté pobřeží „. Nyní je Kostarika republikou s prezidentem a jednokomorovým parlamentem. Rozloha je 51 100 km 2 s asi 4 mil. obyvatel v 7 provinciích.
Jako první v oblasti zde začali pěstovat kávu a banány. Z hornin se zde těží bauxid,síra a železo.
Jako jediný stát v oblast nemá armádu, ale občané od 18 let jsou povinni jít k volbám a odvolit.
Ráz krajiny je ovlivněn především sopečnými pohořími s nejvyšší horou Chirripó vysokou 3 820 metrů. V centrální oblasti pak nachází pánev, kde naleznete i hlavní město San José s s asi 400.000 obyvateli.
Kolem pobřeží , ale především kolem atlantického se nalézají nížiny s pralesy a kanály. Časový rozdíl je 7 hodin a v období letního času 8 hodin.