Menu Zavřeno
Manuel Antonio - Kostarika

Manuel Antonio - národní park Kostarika

Národní park Manuel Antonio je v Kostarice druhým nejnavštěvovanějším národním parkem a nachází na pobřeží Tichého oceánu cca 150 km ze San José. Plošně má jen něco kolem 17 km 2, ale jeho velká výhoda spočívá v tom, že je ohraničen písčitými plážemi na břehu Pacifiku.


Tukan v korunách stromů

Původně bylo území parku soukromým pozemkem, ale vláda roku 1972 území vykoupila a zřídila zde národní park. Kolem parku se nachází vcelku značné množství hotelů. K parku patří rovněž pobřeží s neobydlenými ostrůvky, které jsou hnízdišti mořských ptáků.


pohled na pláže NP Manuel Antonio

Relativně nedotčená džungle pokrývá pobřežní kopce a obklopuje překrásné pláže Espadilla sur, Manuel Antonio, Escondido a Playita. U pláží najdete stánky se suvenýry a občerstvením.


kotul veverkovitý

Z vyvýšenin se nabízí nádherný pohled na Pacifik, kde lze někdy zahlédnout delfíny a velryby, kteří se zde zastavují během svých dlouhých cest.


leguán

Na břehu pod spletí korun mnoha stromů horlivě cvičí mnohé ječící opice, většinou malpy kapucínské a nebo vřešťani. Ve větvích řádí rovněž skupiny až 30 kotulů rudohřbetých, kteří zde hledají něco k snědku. Park Manuel Antonio je jen jednou ze dvou oblastí na Kostarice, kde se ještě vyskytuje tento ohrožený druh kosmanovitých, jenž je nejmenší ze čtyř druhů opic na zemi. V pralese visí na větvích stromů vzácní lenochodi tříprstí.

1. Tombolo Punta Catedral – písečný pás mezi poloostrovem Catedral a pevninou oddělující pláž Manuel Antonio a Espadilla Sur

2. Puerto Escondido blow hole – „mořský gejzír“

3. Serrucho Point – skála připomínající pilu a mořské jeskyně

4. předkolumbovská podvodní želví past – val z kamení, který je možný vidět např. na západním konci pláže Manuel Antonio při odlivu