Menu Zavřeno

ČÍNA

Čína je jedním z největších a nejmocnějších států v lidské historii. Zajímavosti, obyvatelstvo a geografické podmínky v Číně jsou tak různorodé, jako je její obrovská rozloha. Nejvíce zajímavostí je soustředěno, vzhledem k jeho důležitosti postavení v hitorii, v okolí Pekingu a proto pokud máte na návštěvu Číny nedostatek času nebo jen určité množství financí, je nejlépe volit tuto eventualitu.
Samozřejmně pro hlubší poznání této krajiny je lépe navštívit více míst, ať je to již největší město Shanghai, Xi’an se slavnou terakotovou armádou nebo romantické okolí řeky Li s rozervanými skalami nebo Hongkong.


Ač se v turisticky nejvíce naštěvovaných místech Číny objevují anglické nápisy, je největším problémem pro zahraniční turisty při jejich orientaci neznalost čínského písma. Naše skupiny mimo zkušeného čs.průvodce doprovází vždy alespoň jeden místní anglicky hořící doprovod. Samozřejmě pokud máte zájem cestu zrealizovat mimo termíny skupinové cesty, je možné zabezpečení služeb s anglicky nebo německy hovořícím místním doprovodem. Pro cestu do Číny je nezbytné vízum. K jeho zajištění potřebujete pozvání z Číny nebo součinnost cestovní kanceláře, při jeho zajištění v návaznosti na zajištění ubytování nebo případně dalších služeb v Číně.

Turistické informace o Číně

Ke vstupu do Číny potřebujete , které je možno zajistit pro české občany v Praze.
K jeho zajištění je zapotřebí pozvání nebo potvrzení od cestovní kanceláře, která zajišťuje případně i další služby.
Bezpečnost je v Číně na dobré úrovni, je ale si dobré si dát pozor na osobní věci. Doprava do Číny je zajišťována především mezinárodními leteckými společnostmi z různých míst v Evropě. Mezi ČR a Čínou není přímé letecké spojení. Městská doprava je řešena především autobusy a pro turisty nejvhodnější doprava – taxiky. Hotely v Číne jsou v turistických centrech na dobré – odpovídající úrovni. Strava je v Číně samozřejmě typicky asijská – čínská a to i většinou ve 4* hotelech. Zboží je v porovnání levné, mimo suvenýry je možné nakoupit především textil a případně i levnou elektrotechniku.
Pokud cestujete s naší CK do turistických center a pohybujete se v hotelích zajištěného standartu není nutné. Vzhledem k tomu, že Čínskou měnu nevyměníte po odletu z Číny, je vhodné si valuty rozpočítat tak, aby Vám nezbylo větší množství před odletem.