Menu Zavřeno
Tarcoles

Národní park Carra řeka Tarcoles

 

Carara je národní park na pobřeží Kostariky ve střední části Tichého oceánu v blízkosti Pacifiku. Park byl založen 27. dubna 1978 jako biologická rezerva, ale jeho rostoucí popularita po roce 1990 přinutila vládu zařadit území do kategorie Národních parků a to zejména kvůli značnému množství turistů, kteří oblast navštívili. Park byl vytvořen, aby usnadnil výzkumné a vědecké studie při fungování tropických ekosystémů a vztahy mezi nimi.


loď k projížďce po řece Tarcoles a malpa kapucínská

Carara leží asi 30 kilometrů západně od hlavního města Kostariky San José a asi 15 kilometrů severně od města Jacó. Tento park chrání povodí řeky Tarcoles a zahrnuje jednu z největších zbývajících populací volně žijících papoušků Scarlet ara v zemi. Řeka tak tvoří přirozenou severní hranici parku. Území Národního parku Carara tvoří převážně deštný prales, který je vlhčí než park Manuel Antonio, je hustější a tak tvoří ideální podmínky pro život mnoha druhu ptáků. Kromě Scarlet ara se zde hojně vyskytují i jiné druhy papoušků, kolibříci včetně černého kolibříka Trogon, také mnoho druhů vodního ptactva včetně volavek a ledňáčků.


krokodýli a kormorán

Je zde možno pozorovat krokodýla amerického a to především v oblasti řeky, několik druhů hadů a ještěrek a také zelenočerné jedovaté žáby, ze jejichž jedu dělali domorodci otrávené šípy. Ze savců lze spatřit například lenochoda tříprstého, několik druhů opic, nicméně savce bývá obtížné spatřit zejména kvůli rozsáhlému lesnímu porostu. Prolínají se zde tři vegetační typy a to tropický prales s vlhkým deštným pralesem a lužními lesy. Dále se zde mísí bažiny a laguny, které jsou ideální pro brodivé ptáky. Průměrná roční teplota je 27°C, nejsušší měsíce jsou březen a duben.


leguán a foto se spícím krokodýlem na břehu řeky Tarcoles