Menu Zavřeno

THAJSKO

Thajsko všeobecně

Thajsko je turisticky nejzajímavější zemí jihovýchodní Asie. Naleznete zde jak historické památky, které některým zdejším zemím v takovém rozsahu chybí, tak i krásné pláže a přírodní scenérie. Velkou výhodou Thajska je to, že jsou na služby zahraničním návštěvníkům velmi dobře připraveni. Letoviska a místa k pobytu jsou velmi různorodé a proto je dobré si předem ujasnit, co od pobytu v Thajsku očekáváte.

Místa v Thajsku

Bangkok je velmi rušné velkoměsto s nejhezčími památkami z hlavních měst této oblasti a mnoha možnosti různorodé zábavy.

Pattaya je největší letovisko, relativně rušné, kde a klid najdete v zahradách hotelů. Moře zde však není rozhodně křišťálově čisté a proto musíte za ním dojet lodí, např. na ostrůvek Koh Larn (cca 45 min. lodí).

Phuket, ostrov, kde probíhá velmi rychlá výstavba kvalitních hotelů, kterých je zde již v současnosti značné množství. Pláže jsou především písečné, moře je čisté, ale za šnorchlováním a potápěním je většinou nutné vyjíždět lodí.
Koh Samui – Méně rušný a klidnější než Phuket.

Krabi má pěkné pobřeží s pěknými panoramy, kvalitní pláže a čisté moře především však mimo centrum Aonang.

Phi-Phi oficiálně nejhezčí ostrov Thajska, kde naleznete krásné pláže, nádherné moře a noční život v tropických barech a příjemných restauracích.

Strava v Thajsku

hotely nabízejí různou formu stravování, ale nejvýhodnější jsou pouze snídaně, které bývají většinou bufetovým stylem a na oběd, ale především večeři je lépe si zajít do místních venkovních restaurací, kde dobré večeře vyjdou levněji.

Thajsko Doprava

k dopravě lze využít taxiků nebo mikrobusů, které jsou velmi levné, nicméně v Bangkoku ať chcete jet kamkoli, stejně Vás nejdříve zaveze taxikář do nějakého zapadlého nevěstince, a teprve po urgencích pokračuje už na správnou adresu.