Menu Zavřeno
Tortuguero

Tortuguero - národní park Kostarika

 

Je to třetí nejnavštěvovanější národní park v Kostarice a to navzdory skutečnosti, že se zde turisté dostanou pouze letadlem a nebo lodí. Park má neuvěřitelnou biologickou rozmanitost včetně deštných pralesů, bažin, pláží a lagun.


po parku se pohybujete na lodích

Je zde velmi vlhké tropické klima, které umožňuje život chráněným a ohroženým druhům. Pláže parku jsou klíčové pro hnízděí ohrožených mořských želv, které jsou nejoblíbenější atrakcí při návštěvě Tortuguero.¨


leguán zelený

V řekách žijí chránění kapustňáci, lesy jsou domovem pro jaguáry, vyskytují se zde i 3 druhy kostarických opic, několik druhů vzácných jedovatých žab a spousta druhů ptáků včetně ledňáčků, tukanů a papoušků.


pohled na řeku a úžinu mezi ní a Pacifikem

Celý park je protkaný sítí vodních kanálů, takže nejlepší způsob, jak poznat co nejvíce, je pozorování fauny z lodi. Městečko Tortuguero má jen něco okolo 500 obyvatel, nejsou zde silnice ani žádná auta. Severně od městečka jsou k dispozici chaty a hotely sloužící pro turisty k ubytování. V roce 1963 byl Tortuguero chráněn jako hnízdní útočiště a v roce 1970 byl vyhlášen Národním parkem a to díky úsilí Karibské korporace na ochranu želv.


hlavní třída vesničky Tortuguero