Menu Zavřeno
arenal Costa Rica

ARENAL - národní park Kostarika

 

Sopka se nachází v centru národního parku Arenal Volcano. Arenal je aktivní vulkán na severozápadě Kostariky, zhruba 90 kilopmetrů severozáopadně od San Jose. Vulkán je vysoký přes 1.600 metrů kónicky tvarovaný s kráterem o rozloze 140. Je považovaný za geologicky mladou sopku, její stáří se odhaduje na 7.000 let. Do roku 2010 byla jednou z nejaktivnějších sopek na světě.


hotely mají většinou výhled na vulkán Arenal

Byla spící po stovky let a byla porostlá bujnou vegetací a pokryta úrodnou půdou na které hospodařili zemědělci. Neočekávaná erupce nastala v roce 1968 , kdy nečekaně zničila celé městečko Tabacon. Vzhledem k erupci vznikly další tři krátery na západním úbočí, ale pouze jeden z nich dnes ještě existuje. Od října 2010 je sopečná činost Areal stále méně aktivní a výbuchy se staly vzácností. Ačkoliv však aktivita je v dnešní době menší, můžete stále vidět a slyšet sloupce popela a podzemní dunění. Díky svému dokonalému kónickému tvaru umožňuje překrásný výhled na vulkanické činnosti do kráteru.


Za jasných nocí můžete v noci vidět žhavou lávu

Téměř každou noc kráter nabízí podívanou světel z neškodných výbuchů. Oblast kolem sopky Arenal je tradičně jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v Kostarice. Z vulkánu vyletují kameny, které se valí po svahu dolů.


teplé prameny Tabacon

Díky Arenal Volcano a jeho geotermální aktivity existuje řada přírodních horkých pramenů v celé oblasti. Teplé a uklidňující prameny nabízí návštěvníkům ideální způsob, jak relaxovat po náročném dni. Každý horký pramen je unikátní sám o sobě. Lázně mají i teplé i studené ochlazovací bazény, relaxační bazény. Na úpatí vulkánu existuje řada termálních lázní s horkými prameny, které je možné navštívit.


aquapark ve svahu vulkánu – Baldi