Menu Zavřeno

NOVÝ ZÉLAND

 

Nový Zeland se skládá ze dvou ostrovů z nichž každý má své ojedinělé zajímavosti.

 

Nový Zeland se skládá ze dvou ostrovů z nichž každý má své ojedinělé zajímavosti.

Severní ostrov Nový Zéland

Prohlídku severního ostrova můžete začít v hlavním městě Auckland a pokračovat přes oblast jeskyň Waitamo až do oblasti termálních pramenů Rotorua. Z té dále pokračovat přes další horskou oblast gejzírů k jezeru Taupo a do Národního parku Tongarino. Posledním místem na jihu Severního ostrova je hlavní město Nového Zélandeu Wellington. Wellington je mimo sídla vlády i východiskem k přeplutí Cookovy úžimy na Jižní ostrov.

Jižní ostrov Nový Zéland

Jižní ostrov je poněkud odlišný. Je více hornatý, chladnější, jsou zde i ledovce a turistika zde je zaměřena více na procházky přírodou. Hospodářským a administrativním centrem je město Chritchurch. Na severu můžete začít prohlídkou vinařské oblasti Malborough nebo Národního parku Tasman. Zajímavým městem je také Kaikoura, kde můžete pozorovat velryby nebo plavat s delfíny. Ve středu ostrova jsou jezera Tekapo, Pukaki a Márodní park s Nejvyšší horou Nového Zélandu Mt. Cook dosahující výšky 3.700 mnm. Je zde také ledovec Franz Josef.
Na jihu ostrova je středisko adrenalinových sportů Queenstown a zcela na jihu nejzajímavější místo Jižního ostrova fjordy v Milford Sound. Nicméně pokud budete mít na Jižním ostrově špatné počasí hodně zajímavostí bude zakryto mraky.