Menu Zavřeno

Malborough

poloha Malborough na Novém Zélandu


Oblast Malborough se nachází v severovýchodní části Jižního ostrova. Oblast se skládá ze dvou paralelních údolí Wairau a Awatere. Údolí vznikla před milióny let z velkého ledovce. Awaatere se táhne podél pobřeží Pacifiku od Kaikoura do Picton, malého přístavního města v Malborough Sounds, má chladnější klima. Dlouhé a rovné Wairau je o něco delší, je domovem hlavního města regionu Blenheim a subregiony Rapaura a Renwick

historie Malborough na Novém Zélandu

Ačkoli některé vinice byly vysazeny osadníky již v roce 1870, komerční vinařství začalo produkovat víno až po roce 1970. První rozsáhlé vinice byly vysazeny v roce 1973, a to i přes docela velké problémy se suchou půdou a silným větrem. Sauvignon Blanc se dostal na vinnařský vrchol po roce 1980.

zajímavosti Malborough na Novém Zélandu

Tato krajina proslula především jako vinařský kraj a je největší a nejdůležitější vinařskou oblastí na Novém Zélandu. Produkuje tři čtvrtiny veškerého novozélandského vína. Tento kraj je známý převedším výrobou nejlepšího Sauvignon Blanc na světě, nicméně významná je i výroba šumivých vín značky jako třeba Chardonnay, Riesling i vysoce kvalitní Pinot Noir. Kvalitu vína ovlivňuje především ideální klima, horké slunné dny a chladné vlhké noci dávají vínu svou typickou chuť a jedinečné aroma. Je zde teplé a slunečné klima ochlazováno větry od Tichého oceánu.