Menu Zavřeno

Auckland Nový Zéland

poloha Auckland na Novém Zélandu

Auckland je postaven na vyhaslých sopkách a proto je jeho terén kopcovitý. Kužely, kterými je město poseto, dnes slouží jako pěkné přírodní parky s vyhlídkami. Mezi nejzajímavější patří Mt. Eden a One Tree Hill. Nejkrásnější výhled na Auckland poskytuje právě Mt. Eden, který je zároveň nejvyšším (196 metrů) a kromě pohledu na celé město, přístav a moře se turistům nabízí i pohled do kráteru.


Auklandská TV věž a pohled z ní

historie Auckkland na Novém Zélandu

Auckland je město na Novém Zélandu. Město bylo založeno britskými kolonizátory v roce 1840. Od roku 1841 bylo oficiálně vyhlášeno hlavním městem až do roku 1865. Nachází se na Severním ostrově mezi Manakau Harbour a zálivem Hauraki a je obklopen horami. Žije zde přibližně čtvrtina obyvatel celého Nového Zélandu tj. okolo jednoho milionu.,,Město plachet“ tak se také Aucklandu říká a to proto, že leží mezi dvěma přístavy, a tak je zde plno jachet a plachetnic.


akvarium s expozicí tučňáků

Auckland Nový Zéland zajímavosti

Auckland se může pochlubit historickými budovami a památkami. V roce 1859 byl v Aucklandu postaven pěkný kamenný most. Nejstarší budovou města je budova Acacia z roku 1841. Nejvyšší budovou města je Sky Tower, je to televizní a vyhlídková věž dosahující výšky 328 m a je nejvyšší budovou celé jižní polokoule. Z vrcholku věže je nádherný výhled na celé město.


přístav v Aucklandu a nedaleký Hobbiton

Aucklandské muzeum nabízí expozici maorské kultury a sbírky dokumentující novozélandskou přírodu. Nejzajímavějšími exponáty muzea jsou 25 m dlouhá válečná kanoe a obří tvor moa. Námořní muzeum Hobsona Wharfa se věnuje jachtám a lodím. Dalším zajímavým místem Aucklandu je Vodní svět Kelly Tarlton, kde lze pozorovat žraloky.