Menu Zavřeno

Milford Sound

poloha Milford Sound na Novém Zélandu

Nachází se na jihozápadě jižního ostrova v Národním parku Fiorland, který se součástí přírodní rezervace Wahipounamu. Milfors Sound je vlastně nejznámějším fjordem na Novém Zélandu, který je dlouhý 15 kilometrů a táhne se od Tasmánského moře do vnitrozemí. Ústí fjordu je obklopeno strmými skalnatými stěnami.

historie Milford Sound na Novém Zélandu

Maorská legenda vypráví, že všechny fjordy na západním obřeží Nového Zélandu vysekal jeden z maorských bohů Tu Te Raki Whanou. Tesal pomocí sekyry vyrobené z polodrahokamu. U nejseverněji poleženého fjordu Milford Sound, měl již techniku sekání tak zvládnutou, že stvořil dokonalý, hluboce zaříznutý fjord. V roce 1888 se stal součástí Milford Track, pěší turistické stezky, která zde končí.

zajímavosti Milford Sound na Novém Zélandu


Milford Sound je jedním z nejkrásnějších míst na Novém Zélandu. Jeho dominantou je hora Mitre Peak. Jsou zde dva vodopády stálé po celý rok Lady Bowen Falls a Stirling Falls. V období dešťů se však tvoří nespočet kaskádových vodopádů. Prohlídka Milford Sounds je možná buď z vyhlídkových lodí, které zde mají okružní plavby, nebo se také pořádají vyhlídkové lety helikoptérou. Je zde provozován tramping, kanoistika a další druhy vodních sportů včetně jedinečného potápění.
Fjord je jediný, který je přístupný po silnici tzv. Milford Road. Cesta na vede z městečka Te Anau (119 kilometrů) nebo lze i z Queenstownu. Cesta po silnici mezi přírodními scenériemi je již sama o sobě zážitkem