Menu Zavřeno

Australie
Australie
Australie
Australie
Australie
Australie
Australie
Australie
Australie
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Australie Australie Australie Australie Australie Australie Australie Australie Australie Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland

AU02

AUSTRÁLIE + Nový Zéland - 18 dní

SYDNEY – ULURU – CAIRNS –  AUCKLAND – ROTORUA – TAUPO  – WELINGTON

A/  24.11. – 10.12.2024     

B/  12.01. – 29.01.2025

Letiště Sydney - Gantas
01.DEN  ODLET PRAHA / Vídeň  DO AUSTRÁLIE
Odlet z Prahy ( Vídně )  
Sydney - opera
02. DEN   přílet SYDNEY – AUSTRÁLIE

Let z Evropy do Austrálie, přílet. Z Evropy je to do Austrálie asi 15.000 km.  Do Austrálie by se plošně Česko vlezlo  96 x .  Australanů je asi 26 milionů. 

Sydney - katedrála
03. DEN   SYDNEY .- prohlídka

Sydney ,  prohlídka Sydney, prohlídneme si budovu Operu, centrum,  přístav,  Harbor Bridge,  ( fakultativně vyhlídkovou věž ) , pláž Bondi Beach a  další. Sydny je nevětší město Austrália a má asi 5,5 milionů obyvatel.   Hlavní město je Canberra.  

 
Blue Mountains - tři sestry
04. DEN   SYDNEY – BLUE MOUNTAINS

Ráno přejedem ze Sydney do  Blue Mountains,  což něco málo 100 km od Sydny.  Prohlídneme si vyhlídky Echo Point,  Three Sisters, vodopád. ( fakultativně Scenic World –  kde je lanovka a nejstrmnější železnice na světě). Večer se vrátíme do Sydney.

skála Uluru
05. DEN   SYDNEY  – ULURU

Přeletíme do vnitrozemí Austrálie na letiště Ayer Rock ,  ubytujeme se a dle času si prohlídneme okolí.  Aboriginci   považují skálu Uluru  za nejposvátnější místo, kde žijí duchové jejich předků.   Původně se na skálu dalo i vystoupit, ale  aboriginci  nyní dovolili  chodit  pouze okolo skály po chodnících .  

 

Okolí Uluru
06. DEN   ULURU  – KATJA 

Celodenní  prohlídka , kde se nejdříve zastavíme v místním kulturním centru aboriginců a poto si projdeme okolo monolitu Uluru, což v místní jazyku znamená stinné místo.  Prohlídneme si také kamennou skulpturu Kata Tjuta.  

 

přístaviště ostrova
07. DEN   ULURU – CAIRNS

Z Ayer Rok odletíme směr Cairns, kde leží stát Queensland . Ubytujeme se , prohlídneme si centrum města a můžete se vykoupat.

 

 

pobřeží Cairns
08. DEN  CAIRNS  ÚTES ( ostrov ) 

Velký bariérový útes – celodenní  výlet lodí ( fakultativní výlet )  . Velký bariérový útes je největší korálový systém na zeměkouli , které je dlouhý asi 2300 km a součástí je i  asi 900 ostrůvků. Na lodi budou k dispozici  ploutve, brýle i  snorchl. Na lodi bude i oběd.   ( Variantou je navštívit lodí ostrov, který je součástí  bariérového útesu,   případně si  připlatit za ponor. )    

pobřeží Cairns
09. DEN   CAIRNS – KURANDA

Tento den si dopoledne projdeme oblast tropického lesa  –  Kuranda.  Můžete si  připlatit  lanovku případně vyhlídkoví vlak.  Dopoledne je individuální program pro případnou relaxaci u pláže.  Ubytování a dle času prohlídneme okolí . 

 

 

Auckland
10. DEN  CAIRNS – AUCKLAND

Přeletíme ze Sydney do  Auckland, ubytování. Auckland je největším městem Nového Zélandu a má asi 1,5 milionů obyvatel.  Leží na severu severního ostrova. 

 

tučňáci v Aucklandu
11. DEN  – AUCKLAND

Auckland prohlídka. Prohlídka města, navštívíme akvárium Kelly Tarlton’s Sealife s antarktickou expozicí a kolonií tučňáků,  vyhlídkovou  věž  Sky Tower. 

vulkanická oblast Rotorua
12. DEN   AUCKLAND –  ROTORUA

Ráno budeme odjíždět z Aucklandu směrem na jih. Zastavíme se do jeskyně „Waitamo Cawes“  která je známá známími světélkujícími červy.  Po té  pojedeme přímo  do Rotorua , která je  centrum termální činnosti .

 
Rotorua
13. DEN     ROTORUA

Rotorua – termální oblast – Volcanic Valley.  Prohlídka termální oblasti Whakarewarewa, a malebného městečka Rotorua.   Můžete navštívit Polynéských lázních. Nocleh v Rotorua.

 
řeka u vodopádů HUka Falls
14. DEN  ROTORUA – TANGARIRO

Odjedeme z Rotorua  změr jezero Taupo.  Prohlídneme si  vulkanický park Wai-o-Tapu,  gejzýr Lady Knox,  vodopády Huka Falls, ubytování v okolí  Tarangire.  

jezero Taupo a Tarangire
15. DEN   TANGARIRO – WELINGTON

Budeme přejíždět z oblasti Tangarire do Wellingtonu, což je přístav na jižním straně severního ostrova a hlavní město Nového Zélandu.  Prohlídneme si  NP  Tongariro,  kde je činná sopka Mt. Ruapehu. 

 
Mt. Victoria - vyhlídka Wellington
16. DEN   WELINGTON

Welington je druhým největším městem, má asi 400.000 obyvatel a je hlavním městem Nového Zélandu. Prohlídka Welingtonu, kde navštívíte Národní muzeum a  vyhlídku Mt. Victoria.  Odlet do Evropy. 

Nový Zéland
17. DEN   WELINGTON – odlet 

Odlet do Evropy. 

letiště Auckland
18. DEN   přílet do Evropy

Přílet do Prahy ( Vídně )

 
CENA

139.990.- czk ( 3* hotely )

149.970.- czk ( 3*a 4* hotely )

CENA ZAHRNUJE
  • letenky
  • čs. průvodce
  • doprava
  • program
  • ubytování v DBL
  • vstupné –  vstup do NP Blue Mountain, vstup ULURU, Auckland  expozice tučňáků, Waitamo, jeskyně,  vstup vulkanický park Rotorua,  Vstup Wai-O-Tapu, gejzýr  Lady Knox, trajekt 
  • strava u min cca 60% ubytování snídaně
CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  poplatky  (  v současné době se neplatí  )