Menu Zavřeno

Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam

ve02

Vietnam (11 dní )

HO CHI MINH CITY – CAN THO – HUE – DANANG – HOI AN – HANOI
A/  16.10. – 27.10.2024     
B/  30.11. – 10.12.2024
Přílet do Vietnamu
01 den   PRAHA/Vídeň – VIETNAM

Odlet z Prahy (Vídně) do Saigonu – do Ho Chi MInhova Města, do Vietnamu.  Vietnam je zhruba 4x větší než ČR a má asi  100 milionů obyvatel.  Hlavním městem je Hanoi.

02. DEN   HO-CHI-MINH CITY – Saigon

Přílet do Ho-Chi-Minhova města.  Ho Chi Minhovo město je obchodním centrem  a největším městem Vietnamu ( cca 10 milion obyvatel ). Původně bylo i hlavním městem Francouzské Indočíny, které zahrnovala VIetnam, Kambodžu a Laos.  Uvidíte moderní  i koloniální architekturu prezentovanou stavbami i proslaveného francouzského stavitele Jeana Eiffela. Při prohlídce uvidíte budovu hlavní pošty, radnici,  katedrálu Notre Dame,   prezidentský palác a další.  Večer se můžete projít po hlavní třídě „Nguyen Hue“. ( oběd )

Ho Chi MInh City - radnice
Delta Mekongu
03. DEN  MEKONG – CAN THO

V tento den je celodenní Exkurze do delty řeky Mekong,  kde uvidíte život typický pro tuto oblast na jednom z ostrovů.  Poznáme místní obyvatelstvo,  jejich práci, čím se zabývají, co vyrábí a jaké plodiny tam rostou.  Nocleh bude  v přístavním městě „Can Tho“ kam přijedete přes největší most přes řeku Mekong dlouhý přes 3,5 kilometru. Can Tho je jedno z 5 měst, které mají  speciální ekonomickou „bezcelní zónu“. ( oběd )

04. DEN   CAN THO – SAIGON – HUE

Město Cantho – ráno časně pojedeme na největší plovoucí trh ve Vietnamu. Zde od brzkého rána přijíždí lodě s různými zemědělskými produkty. Zastavíme se také na místní trh a poté je na programu na  transfer na letiště do Ho CHi Minh City (Saigonu ) a odlet do „císařského“ města Hue. Přílet do Hue, večer se můžete projít na promenádě podél „Voňavé řeky“ a zajít si do typické, místní restaurace . (oběd ) 

Most přes Mekongu u Can Tho
Hue - vstup do císařského Zakázaného města
05. DEN  „císařské“ město HUE

Prohlídka architektury bývalého císařského hlavního města a sídla  císařské dynastie  Vietnamu „Nguyen“ .  Města Hue je také nazýváno městem harmonie a císařský komplex je zapsán na seznamu „UNESCO“.  Moderní symbolem města je železný most navržený kanceláří francouzského stavitele Eifella, pod kterým se projedete při projížďce lodí po Voňavé řece.  Historickou architekturu představuje především starobylé Zakázané město, postavené podle většího vzoru v Pekingu. Také jsou zde k vidění mausolea vietnamských císařů a ojedinělá pagoda „nebeské paní “ která je jedním z budhistickým centrem Vietnamu. (oběd )     

06. DEN  HUE – DANANG – HOI AN

Přejezd Hue – Danang – Hoi An. Cesta vede přes Průsmyk mraků, Danangu, kde  se zastavíte na prohlídce muzea vietnamci potlačené národnosti Cham. Uvidíte mramorové hory a architekturu starého městečka a přístavu ze 17. století Hoi An, který se díky stavbám dostal na seznam památek „UNESCO“. 

Hoi An
Hoi An
07. DEN   HOI AN

Hoi An – celý den relax u bazénu a individuálví  ( nebo s průvodcem ) prohlídka  starobylého městečka.  Hotel bude poblíž centra.  V Hoi An jsou kromě starobylých uliček k vidění atrakce jako  „Japonský most“, staré kupecké domy a „Čínské chrámy“.  Pláž u moře je asi cca 3 km.  Je možnost  fakultativně navštívit archeologické památky „My Son“ nebo ostrov Cham .

08. DEN  DANANG – HANOI

Přelet z Danang do hlavního města Vietnamu do  Hanoi. Po příletu Hanoi je na programu  prohlídka a architektury Hanoi.  Uvidíte  komplex mauzolea Ho Chi Minha, hlavní náměstí,  Chrám literatury. Ve staré čtvrti se projedeme  rikšou a prohlídneme  chrám Ngoc Son u jezera Hoan Kiem a  divadlo vodních loutek.  Nocleh v Hanoi. (oběd )

Ha Noi - staré město
Dračí zátoka - Ha Long

09. DEN   HANOI – DRAČÍ ZÁTOKA HA LONG

Hanoi – odjezd venkovskou krajinou delty Červené řeky do zátoky Ha Long se zastávkou. Po tě  se nalodíme v přístavu na  „džunku“, se kterou  poplaveme mezi pitoreskními útesy  se zastávkami. V zátoce je asi 2.000 různě velikých ostrůvků, krasové jeskyně a několik plovoucích vesniček.  Dračí zátoka – Ha Long je 4-tá pamětihodnost na seznamu „UNESCO“, kterou uvidíme. Ubytování na lodi. ( oběd a večeře )

10. DEN  HA-LONG  – HANOI

Po snídani je další prohlídka oblasti Halong. Po lehkém obědu následuje transfer na letišti  do Hanoi,  a odlet do Evropy. 

Dračí zátoka - Ha Long
Rýžoviště - Vietnam
11. DEN PRAHA

Přílet do Prahy ( Vídně )

 
CENA

65.990.- czk ( 3* hotely )

69.990.- czk ( 4* hotely )

  • letenky
  • program se vstupy
  • strava – snídaně a uvedené obědy  
  • čs. průvodce/řidič
CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  poplatky ( v současné době se neplatí )