Menu Zavřeno

Australie
Australie
Australie
Australie
Australie
Australie
Australie
Australie
Australie
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Nový Zeland
Australie Australie Australie Australie Australie Australie Australie Australie Australie Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland Nový Zeland

AU02

AUSTRÁLIE + Nový Zéland - 18 dní

SYDNEY –  Nový Zéland  Severní ostrov + Jižní ostrov

A/  24.11. – 10.12.2024     

B/  12.01. – 29.01.2025

Letiště Sydney - Gantas
01.DEN  ODLET PRAHA / Vídeň  DO AUSTRÁLIE

Odlet z Prahy ( Vídně )  

Sydney - opera
02. DEN   přílet SYDNEY – AUSTRÁLIE

Let z Evropy do Austrálie, přílet. Z Evropy je to do Austrálie asi 15.000 km.  Do Austrálie by se plošně Česko vlezlo  96 x .  Australanů je asi 26 milionů. 

Sydney - katedrála
03. DEN   SYDNEY .- prohlídka

Sydney ,  prohlídka Sydney, prohlídneme si budovu Operu, centrum,  přístav,  Harbor Bridge,  pláž Bondi Beach a  další. Sydny je nevětší město Austrália a má asi 5,5 milionů obyvatel.  Hlavním městem je Canberra.  

 
Blue Mountains - tři sestry
04. DEN   SYDNEY – BLUE MOUNTAINS

Ráno přejedem ze Sydney do  Blue Mountains,  což něco málo 100 km od Sydny.  Prohlídneme si vyhlídky Echo Point,  Three Sisters, vodopád. ( fakultativně Scenic World –  kde je lanovka a nejstrmnější železnice na světě). Večer se vrátíme do Sydney.

Auckland
05. DEN  CAIRNS – AUCKLAND

Přeletíme ze Sydney do  Auckland, ubytování. Auckland je největším městem Nového Zélandu a má asi 1,5 milionů obyvatel.  Leží na severu severního ostrova. 

 

tučňáci v Aucklandu
06. DEN  – AUCKLAND

Auckland prohlídka. Prohlídka města, navštívíme akvárium Kelly Tarlton’s Sealife s antarktickou expozicí a kolonií tučňáků,  vyhlídkovou  věž  Sky Tower ( věž fakultativně ) . 

vulkanická oblast Rotorua
07. DEN   AUCKLAND –  ROTORUA

Ráno budeme odjíždět z Aucklandu směrem na jih. Zastavíme se do jeskyně „Waitamo Cawes“  která je známá známími světélkujícími červy.  Po té  pojedeme přímo  do Rotorua , která je  centrum termální činnosti .

 
Rotorua
08. DEN     ROTORUA

Rotorua – termální oblast – Volcanic Valley.  Prohlídka termální oblasti Whakarewarewa, a malebného městečka Rotorua.   Můžete navštívit Polynéských lázních.  Nocleh v Rotorua.

 
řeka u vodopádů Huka Falls
09. DEN  ROTORUA – TANGARIRO

Odjedeme z Rotorua  změr jezero Taupo.  Prohlídneme si  vulkanický park Wai-o-Tapu,  gejzýr Lady Knox,  vodopády Huka Falls, ubytování v okolí  Tarangire.  

jezero Taupo a Tarangire
10. DEN   TANGARIRO – WELINGTON

Budeme přejíždět z oblasti Tangarire do Wellingtonu, což je přístav na jižním straně severního ostrova a hlavní město Nového Zélandu.  Prohlídneme si  NP  Tongariro,  kde je činná sopka Mt. Ruapehu. 

 
Mt. Victoria - vyhlídka Wellington
11. DEN   WELINGTON  – Jižní ostrov

Welington je druhým největším městem, má asi 400.000 obyvatel a je hlavním městem Nového Zélandu. Prohlídka Welingtonu, kde navštívíte Národní muzeum a  vyhlídku Mt. Victoria.  Transfer lodí na Jižní ostrov, ubytování u Picton.

Malborough vinice - Nový Zéland
12. DEN   MARLBOUGH , KAIKOURA 

Dopoledne se zastavíme  do vinařské oblasti MARLBOROUGH,  kde můžete  ochutnat vína světové kvality. Tato vinařská oblast produkuje bílé vína , které jsou obdobné chuti jako na Moravě.   Odpoledne pojedeme na  pozorování velryb. Nejprve se podíváte na instruktáž a po té plavba trvá asi 2 hodinu.  Většinou pozorujete velryby – vorvaně a delfíny. V okolí jsou také kolonie lachtanů. Ubytování směr Christchurche. 

KAIKOURA - pozorování velryb
13. DEN   CHRISTCHURCHE, Lake TEKAPO

Christchurche,  Lake Tekapo ,  ubytování po trase

jezero Tekapo
14. DEN   LAKE TEKAPO, QUEEN STOWN , TE ANAU

Od jezera Lake Tekapo pojedeme přes Qeentown – turistické středisko  Jižního ostrova. Kde je poblíž i  Fjordland a zátoka Milford Sound  u  městečka Te Anau na břehu  jezera. V okolí cesty uvidíme  vysoké hory Jižních Alp . 

Mildford sound - fjordy
15. DEN   MILDFORD SOUN

Tento den absolvujeme 2 hodinovou  plavbu  v zátoce Milford Sound s horami a vodopády. Na lodi si můžete koupit občertvení a nápoje. Pokud budete mít štěstí, tak můžete uvidět velryby, delfíny a nebo tuleně.  Je to příjemná plavba  v  krásném prostředí. Občas uvidíte hnědého papouška Kea, který se naučil kousat okenní gumové těsnění  aut. 

Mildford sound - fjordy
16. DEN   QEENSTOWN, TWIZEL

Prohlídneme si  turistické městečko  Queentown, které je také centrum „adrenalinových“ aktivit – rychlé lodě, bungee jumping .   Dále budeme odjíždět  směrem k  Twizel ,  poblíž hory Mt. Cook.

Twizel - Mt. Cook
17. DEN   MT.COOK

Ráno se pojedeme  do vesnice Mt. Cook  a zastavíme se v národním parku Aoraki , kde si uděláme krátkou procházku.  Zpět pojedeme opět  kolem jezera  Tekapo a Pukaki.  Ubytování u Chistchurche. 

Nový Zéland
18. DEN   CHRISTCHURCHE – odlet

Christchurche – odlet 

letiště Auckland
19. DEN   přílet do Evropy

přílet do Evropy

 
CENA

139.990.- czk ( 3* hotely )

149.970.- czk ( 3*a 4* hotely )

 

CENA ZAHRNUJE

  • letenky
  • čs. průvodce
  • doprava
  • program
  • ubytování v DBL
  • vstupné –  vstup do NP Blue Mountain, Auckland  expozice tučňáků, Waitamo, jeskyně,  vstup vulkanický park Rotorua,  Vstup Wai-O-Tapu, gejzýr  Lady Knox, trajekt 
  • strava u min cca 60% ubytování snídaně
 
  • CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  poplatky ( v současné době se neplatí )