Menu Zavřeno

viktoriiny_vodopady_06
viktoriiny_vodopady_05
viktoriiny_vodopady_04
viktoriiny_vodopady_07
viktoriiny_vodopady_01
viktoriiny_vodopady_02
20_afrika_pretorie
15b_jihoafricka_republika_2
18_jihoafricka_republika_5
16_afrika_blyde_canyon
17_jihoafricka_republika_7
19_afrika_kruger
14_afrika_kruger
15_jihoafricka_republika
14_jihoafricka_republika
13_jihoafricka_republika
09-jar
05_afrika_kapske_mesto
11_afrika_kruger
07_afrika_kruger
12_jihoafricka_republika
02_afrika_kapske_mesto
03_jihoafricka_republika
06_afrika_kapske_mesto
04_Jihoafricka_republika
01_afrika_kapske_mesto
viktoriiny_vodopady_06 viktoriiny_vodopady_05 viktoriiny_vodopady_04 viktoriiny_vodopady_07 viktoriiny_vodopady_01 viktoriiny_vodopady_02 20_afrika_pretorie 15b_jihoafricka_republika_2 18_jihoafricka_republika_5 16_afrika_blyde_canyon 17_jihoafricka_republika_7 19_afrika_kruger 14_afrika_kruger 15_jihoafricka_republika 14_jihoafricka_republika 13_jihoafricka_republika 09-jar 05_afrika_kapske_mesto 11_afrika_kruger 07_afrika_kruger 12_jihoafricka_republika 02_afrika_kapske_mesto 03_jihoafricka_republika 06_afrika_kapske_mesto 04_Jihoafricka_republika 01_afrika_kapske_mesto

JA04

Zimbabwe, Botswana a Jihoafrická Republika - 14 dní

ZIMBABWE – BOTSWANA- PRETORIE – BLYDE RIVER CANYON – NP KRUGER – SUN CITY – PILANESBERG – KAPSKÉ MĚSTO – STELLENBOSCH

A/  12.10. – 25.10.2024     

B/  17.11. – 30.11.2024

C/  26.11.  – 09.12.2024

Zimbabwe - tanečnici
01.DEN  ODLET PRAHA / VÍDEŇ  DO ZIMBABWE
Odlet z Prahy (Vídně) do Jihoafrické Republiky a do Victoria Falls do Zimbabwe. Victoria Falls leží na hranici se Zambií a  hranici tvoří řeka Zambezi na které jsou právě Viktoriiny Vodopády,  nedaleko je také  Botswana a Národní park „Chobe“. 
VIktoriiny Vodopady
02. DEN   VICTORIA FALLS – ZIMBABWE

Přílet na letiště do Victoria Falls  v Zimbabwe, ubytování. Dle příletu program na místě – možnost například  fakultativní  let vrtulníkem nad vodopády nebo večeře s folklórním programem „Bomo“.

Zambezi
03. DEN   Victoria Falls  – ZAMBEZI 
Prohlídka 106 m vysokých Viktoriiných vodopádů zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.  Šířka je asi cca 1700m , výška je  dvojnásobná oproti Niagárských Vodopádů. Uvidíte vodopád Ďáblův chřtán, Koňskou podkovu a jiné.  Pozdní odpoledne Vás čeká panoramatická plavba po řece Zambezi s občerstvením.
 
NP Chobe - Botswana
04. DEN   BOTSWANA – NP CHOBE

Celodenní exkurze do světoznámého Národního parku CHOBE v Botswaně. NP Chobe patří spolu s řekou Okawango k nejlepším místům pro safari v Africe.  Dopoledne absolvujete program plavbu lodí a odpoledne safari otevřenými vozy 4×4.

Pretorie - Voortrekker monument
05. DEN   Victoria Falls – Johannesburg
Tento den budeme přelétat ze Zimbabwe od Victoria Falls do Johannesburgu. Transfer do hotelu a ubytování. Případný program budu upraven dle časových možností – odletu a přílet.
Pretorie - Union Building
06. DEN   Pretorie – Blyde River Canyon

Po snídani je na programu prohlídka  Pretorie,  kde navštívíme nejdůležitější památku “ Vortrekker monument „, kde se seznámíte s historií osídlování Jižní Afriky Búry.  Dále se zastavíme u monumentální „Union Building“, navštívíme náměstí Union Square a dům prvního prezidenta Paula Krugera. Po té vyjedeme se zastávkami nejdříve dálnicí a později silnicí malebnou krajinou směr  Blyde River Canyon do  provincie Mpumalanga.  Ubytování po trase. 

Blyde River Canyon
07. DEN   Blyde River Canyon

Prohlídka 3. největšího kaňonu na světě – Blyde River Canyon.  Začne u vyhlídky 3 Rondavells,  dále Pot Holles  a  Good Windows.  Počítejte s krátkými treky.  Na oběd zastavíme v městečku Graaskop.  Odpoledne se můžeme krátce podívat  do bývalého zlatokopeckého městečka Pilgrim Rest a potom pojedeme směr Krugerův Národní Park. Ubytování u Krugerova národního parku. Pokud bude zájem, můžeme na večeři vyjet do prověřené lokality v Hazyview .

Kruger National Park
08.DEN  Krugerův Národní Park

Brzy ráno před 6 hodinou vyrazíme do Krugerova národního parku – jeho centrální části. Park je známý velkým bohatstvím zvěře a rostlinstva. Je zde jedinečná příležitost pozorovat na vlastní oči divokou zvěř v přirozeném prostředí . Uvidíme , žirafy, zebry, pakoně, opice a pokud budete mít štěstí i kompletní velkou pětku – t.j. slon, buvol, nosorožec, lev a leopard. Většinou se to podaří mimo leoparda.  Jsou plánovány zastávky v kempech na snídaní a oběd. Konec Safari v cca 16:00 a návrat do hotelu. 

Kruger National Park
09. DEN   NP Kruger – Johannesburg

Ráno je v plánu další Ráno je v plánu další projížďka Krugerovým Národním Parkem s pozorováním zvěře.  Tentokráte pojedeme směrem jih k hraniční řece „Crocodile River“. Odpoledne směřujeme směr Pretorie a  Sun City. Ubytování.

Kruger National Park
10. DEN   NP Pilanesberg – Sun City

Tento den vyjedeme brzy ráno, prohlídka Národní Park Pilanesberg, kterým budeme projíždět celé dopoledne. Celá oblast PIlanesberg je velká asi 572 km2  a v současné době je to vyhaslý vulkán.  Odpoledne můžeme navštívit malé „Las Vegas“ Afriky – Sun City ( fakultativně ) .

Kapské Město - Waterfront
11. DEN   Johannesburg – Kapské Město

Odjezd na letiště z Johanesburgu do Kapského Města,  které je jedno ze tří legislativních hlavních měst Jihoafrické repuliky a také jedno z nejkrásnějších měst na světě.  Po příletu se zastavíme u Stolové hoře a fakultativně vyjedeme lanovkou nahoru do výšky 1086 metrů nad mořem.  Stolová hora je s Mysem dobré naděje součástí Národního parku.  Budete mít čas k procházkám po chodnících s překrásnými výhledy, většinou uvidíte i příbuzné slonů – damany a na konci si můžete sednout pro občerstvení na terasu.  Dostaneme  se také na další  horu na “ Lions Head“ .  Po té projedeme centrem města k ubytování.  Po krátkém odpočinku se můžete podívat  na nejnavštěvovanější místo Afriky – “ Waterfront “  s množstvím restaurací – rybích, italských nebo s vyhlášenými africkými steaky . 

 
Simon´s Town
12. DEN   Kapské Město

Kapské Město – po snídani zajedeme nejdříve do zátoky Hout Bay, kde se projedeme lodí ke kolonii lachtanů na ostrůvku Duker Island. Poté přejedeme panoramatickou skalní cestou směrem k Mysu Dobré naděje do Simons Town, kde si prohlídneme kolonii tučňáků. Mineme místo, kde  zakotvil v roce 1488 Portugalec Bartolomeu  a dále budeme pokračovat ke Cape Point, což je místo s majákem, ke kterému vede krátká procházka nebo je možné jet zubačkou. Občas je zde v moři vidět velrybu. V místním Národním parku jsou drzí paviáni, pštrosi, zebry a antilopy,  především největší antilopa „antilopa losí“.   Nakonec si necháme návštěvu Mysu Dobré naděje.  Večer je možná opět návštěva Waterfrontu, případně restaurace s africkou hudbou a jídly Mama Africa.

Vinařství Boschendal u Frenschhoek
13. DEN   Kapské Město – Stellennbosch

Po snídani se vydáme směrem do vinařské oblasti Stellenbosh a Frenshoek, kde se pěstují světoznámá vína a vinice byly převážně založeny Hugenoty. Mimo spousty jiných odrůd zde vede mezi bílými víny Chenin Blanc a mezi červenými  Pinotage a Shiráz. Po dopolední ochutnávce se zastavíme v městečku “ vinařů a hugenotů “ Frenchhoek ( francouzský koutek ) a odpoledne v centru „nyní“ universitního města Stellenbosh.  Odpoledne odjedeme na letiště k odletu do Evropy.

 
Mys Dobré naděje
14. DEN   Praha

Přílet do Prahy ( Vídně )

 
CENA

104.990.- czk ( 3* hotely )

109.970.- czk ( 3/4* hotely )

114.970.- czk ( 4* hotely )

CENA ZAHRNUJE
  • letenky
  • program se vstupy
  • strava – snídaně + 2x barbeque
  • čs. průvodce/řidič po celé trase JAR 
  • u vodopádů místní průvodce  –  čs. průvodce dle dohody
  • ubytování v DBL
CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  poplatky ( v současné době se neplatí )