Menu Zavřeno

20_afrika_pretorie
19_afrika_kruger
17_jihoafricka_republika_7
15b_jihoafricka_republika_2
15_jihoafricka_republika
11_afrika_kruger
14_jihoafricka_republika
16_afrika_blyde_canyon
14_afrika_kruger
18_jihoafricka_republika_5
12_jihoafricka_republika
13_jihoafricka_republika
07_afrika_kruger
09-jar
04_Jihoafricka_republika
06_afrika_kapske_mesto
02_afrika_kapske_mesto
05_afrika_kapske_mesto
01_afrika_kapske_mesto
03_jihoafricka_republika
20_afrika_pretorie 19_afrika_kruger 17_jihoafricka_republika_7 15b_jihoafricka_republika_2 15_jihoafricka_republika 11_afrika_kruger 14_jihoafricka_republika 16_afrika_blyde_canyon 14_afrika_kruger 18_jihoafricka_republika_5 12_jihoafricka_republika 13_jihoafricka_republika 07_afrika_kruger 09-jar 04_Jihoafricka_republika 06_afrika_kapske_mesto 02_afrika_kapske_mesto 05_afrika_kapske_mesto 01_afrika_kapske_mesto 03_jihoafricka_republika

JA02

Jihoafrická Republika safari a okruh 11 dní

PRETORIE – BLYDE RIVER CANYON – NP KRUGER – SUN CITY – PILANESBERG – KAPSKÉ MĚSTO – STELLENBOSCH

A/  15.10. – 25.10.2024     
B/  20.11. – 30.11.2024
C/  29.11.  – 09.12.2024
Pretorie - Union Building a socha generála jménem Louis Botha
01. den   Praha/Vídně – JOHANNESBURG

Odlet z Prahy (Vídně) do Jihoafrické Republiky,  do Johannesburgu, na největší letišti Afriky. Jihoafrická Republika má něco přes 60 milionů obyvatel a je  asi 15x větší než Česká Republika.  

Pretorie - Voortrekker monument - památník bitev a osídlování Bůrú
02. den   JOHANNESBURG

Přílet na letiště do Johannesburgu, ubytování.  Dle příletu a místa ubytování  program na místě.  Johannesburg je největším městem a „ekonomickým centrem“  v Jihoafrické Republice a prakticky tvoří s dalšími městy souměstí s Pretorií , Sowetem a Midrandem.  Pretorie (Tshwane)  je  jedno ze tří hlavních měst a leží tak jako „Joburg“  ve „zlaté“  provincii Gauteng.   

vila v buši u Blyde River Canyon
03. den   PRETORIE – BLYDE RIVER CANYON

Po snídani je na programu prohlídka  Pretorie,  kde navštívíme nejdůležitější památku “ Vortrekker monument „,  kde se seznámíte s historií osídlování Jižní Afriky Búry.  Dále se zastavíme u monumentální  státní budovy „Union Building“, navštívíme náměstí Union Square a dům prvního prezidenta Paula Krugera. Po té vyjedeme se zastávkami nejdříve dálnicí a později silnicí malebnou krajinou Transvaalu směr  Blyde River Canyon do  provincie Mpumalanga.  Ubytování po trase. 

Blyde River Canyon
04. den  BLYDE RIVER CANYON

Tento den je připravena prohlídka 3. největšího kaňonu na světě – Blyde River Canyon.  Začne u vyhlídky „3 Rondavells“,  dále „Pot Holles“  a  „Good Windows“.  Počítejte s krátkými treky.  Na oběd zastavíme v městečku Graaskop.  Odpoledne se můžeme krátce podívat  do bývalého zlatokopeckého městečka Pilgrim Rest a potom pojedeme směr Krugerův Národní Park. Ubytování u Krugerova národního parku. Pokud bude zájem, můžeme na večeři vyjet do prověřené lokality v Hazyview .

Kruger National Park
05.den  KRUGERÚV  NÁRODNÍ PARK

Brzy ráno před 6 hodinou vyrazíme do Krugerova národního parku – jeho centrální části. Park je známý velkým bohatstvím zvěře a rostlinstva. Je zde jedinečná příležitost pozorovat na vlastní oči divokou zvěř v přirozeném prostředí . Uvidíme , žirafy, zebry, pakoně, opice a pokud budete mít štěstí i kompletní velkou pětku – t.j. slon, buvol, nosorožec, lev a leopard. Většinou se to podaří mimo leoparda.  Jsou plánovány zastávky v kempech na snídaní a oběd. Konec Safari v cca 16:00 a návrat do hotelu. 

Kruger National Park
06. den   NP KRUGER – JOHANNESBURG

Ráno je v plánu další Ráno je v plánu další projížďka Krugerovým Národním Parkem s pozorováním zvěře.  Tentokrát ale pojedeme směrem jih k hraniční řece „Crocodile River“. Odpoledne směřujeme přes město Nelspruit (Mbobela) směr Pretorie a  Sun City. Ubytování. 

Kruger National Park
07. den   NP PILANESBERG – Sun City

Tento den vyjedeme brzy ráno, prohlídka Národní Park Pilanesberg, kterým budeme projíždět celé dopoledne. Celá oblast PIlanesberg je velká asi 572 km2  a v současné době je to vyhaslý vulkán.  Odpoledne můžeme navštívit malé „Las Vegas“ Afriky – Sun City ( fakultativně ) .

Kapské Město - Waterfront
08. den   JOHANNESBERG – KAPSKÉ MŠTO

Odjezd na letiště z Johanesburgu do Kapského Města,  které je jedno ze tří legislativních hlavních měst Jihoafrické repuliky a také jedno z nejkrásnějších měst na světě.  Po příletu se zastavíme u Stolové hoře a fakultativně vyjedeme lanovkou nahoru do výšky 1086 metrů nad mořem.  Stolová hora je s Mysem dobré naděje součástí Národního parku.  Budete mít čas k procházkám po chodnících s překrásnými výhledy, většinou uvidíte i příbuzné slonů – damany a na konci si můžete sednout pro občerstvení na terasu.  Dostaneme  se také na další  horu na “ Lions Head“ .  Po té projedeme centrem města k ubytování.  Po krátkém odpočinku se můžete podívat  na nejnavštěvovanější místo Afriky – “ Waterfront “  s množstvím restaurací – rybích, italských nebo s vyhlášenými africkými steaky .   

Simon´s Town
09. den   KAPSKÉ MĚSTO

Kapské Město – po snídani zajedeme nejdříve do zátoky Hout Bay, kde se projedeme lodí ke kolonii lachtanů na ostrůvku Duker Island. Poté přejedeme panoramatickou skalní cestou směrem k Mysu Dobré naděje do Simons Town, kde si prohlídneme kolonii tučňáků. Mineme místo, kde  zakotvil v roce 1488 Portugalec Bartolomeu  a dále budeme pokračovat ke Cape Point, což je místo s majákem, ke kterému vede krátká procházka nebo je možné jet zubačkou. Občas je zde v moři vidět velrybu. V místním Národním parku jsou drzí paviáni, pštrosi, zebry a antilopy,  především největší antilopa „antilopa losí“.   Nakonec si necháme návštěvu Mysu Dobré naděje.  Večer je možná opět návštěva Waterfrontu, případně restaurace s africkou hudbou a jídly Mama Africa.

Vinařství Boschendal u Frenschhoek
10. den   KAPSKÉ MĚSTO – Stellennbosch

Po snídani se vydáme směrem do vinařské oblasti Stellenbosh a Frenshoek, kde se pěstují světoznámá vína a vinice byly převážně založeny Hugenoty. Mimo spousty jiných odrůd zde vede mezi bílými víny Chenin Blanc a mezi červenými  Pinotage a Shiráz. Po dopolední ochutnávce se zastavíme v městečku “ vinařů a hugenotů “ Frenchhoek ( francouzský koutek ) a odpoledne v centru „nyní“ universitního města Stellenbosh.  Odpoledne odjedeme na letiště k odletu do Evropy.

 
Mys Dobré naděje
11. den   PRAHA

Přílet do Prahy ( Vídně )

CENA     

69.970.- czk ( 3/4* hotely )

72.990.- czk (  4* hotely )

74.990.- czk ( 4/5* hotely )

 
CENA ZAHRNUJE
  • letenky
  • program se vstupy
  • strava – snídaně + 2x barbeque
  • čs. průvodce/řidič
  • uvedené ubytování v DBL
CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  poplatky ( v současné době se neplatí )