Menu Zavřeno

peru20
peru1
peru14
peru17
peru12
peru3
peru5
peru16
peru8
peru6
peru7
peru11
peru2
peru_18
argentina_4
argentina_2
argentina_1
Iguazu_brasil_5
Iguazu_brasil_8
Iguazu_brasil_6
Iguazu_brasil_7
Iguazu_brasil_2
Iguazu_brasil_3
Iguazu_brasil_4
Iguazu_brasil_1
Rio_de_janeiro_7
Rio_de_janeiro_2
Rio_de_janeiro_9
Rio_de_janeiro_6
Rio_de_janeiro_3
Rio_de_janeiro_8
Rio_de_janeiro_5
peru20 peru1 peru14 peru17 peru12 peru3 peru5 peru16 peru8 peru6 peru7 peru11 peru2 peru_18 argentina_4 argentina_2 argentina_1 Iguazu_brasil_5 Iguazu_brasil_8 Iguazu_brasil_6 Iguazu_brasil_7 Iguazu_brasil_2 Iguazu_brasil_3 Iguazu_brasil_4 Iguazu_brasil_1 Rio_de_janeiro_7 Rio_de_janeiro_2 Rio_de_janeiro_9 Rio_de_janeiro_6 Rio_de_janeiro_3 Rio_de_janeiro_8 Rio_de_janeiro_5

PE06

Peru - Argentina - Brazílie (14 dní )

Trasa:  Lima – Cuzco – Svaté Údolí – Machu Picchu – Titicaca  – Lima – Iguazú – Rio De Janeiro

A/  09.10.   –   20.10. 2023     PERÚ, Argentina, Brazílie

Peru
let nad Andami
01 den   PRAHA/VÍDEŇ – PERU

Odlet z Prahy – přílet do Limy a  ubytování v prestižní rezidenční čtvrti  u Tichého Oceánu v „Miraflores“ v Limě.   Lima je hlavním městem Peru, leží u Tichého Oceánu a  a má asi 10 milionů obyvatel. 

Cabildo na náměstí Plaza des Armes
02 den  LIMA

Prohlídka bývalého nejbohatšího města Jižní Ameriky – hlavní města Peru – Limy,  která byla založena conquistadorem  Franciskem Pizzarem.  Uvidíte hlavní náměstí „Plaza De Armas“,  prezidentský palác,  katedrálu Santo Domingo,  Cabildo,  další důležité náměstí “ Plaza San Martín“, pyramidy Huaca Pucllana  a další . Mimo koloniání architektury Limy uvidíte i moderní část města  a  můžete například ochutnat typické peruánské  jídlo „Ceviche“ připravené z ryb.

Cuzco - Iglesia de la Compañía de Jesús
03 den  LIMA – CUZCO

Přelet z Limy do Cuzca, které leží asi 3.400 m.n.m. a bylo především hlavním městem historické Incké říše.  Po krátké aklimatizaci   odpoledne začneme prohlídku Cuzca.  Uvidíme centrální náměstí „Plaza des Armas“, katedrální baziliku Panny Marie Nanebevzetí , zlatý chrám Inckého období Coricancha, klášter a známé ruiny indiánské pevnosti „Sacsayhuaman“. 

Andy
04 den  CUZCO – AQUAS CALIENTES

Cestou z Cuzca pojedeme panoramatickým  vlakem, Svatém údolím Inků – “ Valle Sagrado de los Incas “ a podél horské řeky Urubamby.  Zastavíme u  inckých kamenných terasových památek  v  Ollantaytambo a v  Pisco.  Ukončíme den směr  vesnička  „Aguas Calientes – Teplé vody“ která je východiskem pro prohlídku Machu Picchu.

Machu Picchu
05 den MACHU PICCHU

Tento den uvidíte nejpůsobivější památku v Peru „Machu Picchu“. Cesta začne prudkou silnicí se serpentinami, kterou zdoláme  mikrobusem z Aquas Calientes . Po příjezdu Machu Picchu začneme  prohlídku ztraceného bývalého horského města a pevnosti starých Inků.  Kdo bude mít dosti síle, může si  individuálně vystoupat na vrcholek „Huayna Picchu“. Odpoledne se vrátíme zpět do Aquas Calientes  a do Cuzca.

Wirakočův chrám Raqchi
06 den CUZCO – TITICACA

Vysokohorský transfer se zastávkami s nádhernými panoramaty vysokohorské krajiny Cuzco – Puno. Pojedeme po náhorní plošině a nejvyšší bod naši cesty bude 4.335  m.n.m.  v průsmyku “ La Raya“.  V okolí cesty uvidíte pětitisícové hory se zasněženými vrcholky. Po Budeme zastavovat  u zajímavostí,  jako např. “ Wirakočův chrám Raqchi“ .  Odpoledne ubytování v Puno v blízkosti jezera Titikaka, které je v 3.800 m.n. m.

Los Uros na Titicaca
07 den  TITICACA – LOS UROS

Pro dnešní den je připraven program – plavba po jezeře Titicaca (v kečuánštině titichacha) s návštěvou známých plovoucích ostrovů Los Uros, na kterých přebývají místní původní  indiáni kmene Uros. Jezero je 204 km dlouhé a až 65 km široké. Hloubka je až 285 m.  Také navštívíme jeden z obývaným ostrovů na  jezeře Titikacac.

Titicaca
08 den JULIACA – LIMA – SAO PAULO

Odjedeme z Puna a rozloučíme s jezerem Titicaca a pojedeme  směr na  letiště v Juliaca  k přeletu do Limy  a do Sao Paulo. 

Cataratas Iguacu - Brasil
09 den BRAZILIE – FOZ DO IGUACU

Prohlídka Argentinské strany vodopádů  a odlet do ČR.

Iguazu Falls
10 den ODLET od IGUAZU

Brazilská strana  vodopádů.   

Kristus na Corcovadu
11 den RIO DE JANEIRO

Rio De Janeiro – půldenní prohlídka na Corcovado. Pojedeme zubačkou k soše Krista. Zbytek dne volno na pláži Copocabany.

zátoka Botafogo
12 den RIO DE JANEIRO

Rio De Janeiro – půldenní prohlídka lanovkou na Cukrovou Homoli.Zbytek dne volno na pláži Copacabany.

Sugar Loaf - Cukrová homole
13 den RIO DE JANEIRO

Celý den volno na Copocabany. V podvečer odjezd na letiště a odlet do ČR. 

Letiště
14 den  přílet do ČR

Přílet do ČR. 

 
CENA

129.970.- czk  ( 3* hotely )

134.970.- czk  ( 3/4* hotely )

139.970,- czk  ( 4* hotely ) 

 
CENA ZAHRNUJE
  • letenky
  • program se vstupy
  • strava – snídaně 
  • čs. průvodce
 
CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  odletové poplatky ( v současné době se neplatí )