Menu Zavřeno

viktoriiny_vodopady_06
viktoriiny_vodopady_05
viktoriiny_vodopady_04
viktoriiny_vodopady_07
viktoriiny_vodopady_01
viktoriiny_vodopady_02
20_afrika_pretorie
15b_jihoafricka_republika_2
18_jihoafricka_republika_5
16_afrika_blyde_canyon
17_jihoafricka_republika_7
19_afrika_kruger
14_afrika_kruger
15_jihoafricka_republika
14_jihoafricka_republika
13_jihoafricka_republika
09-jar
05_afrika_kapske_mesto
11_afrika_kruger
07_afrika_kruger
12_jihoafricka_republika
02_afrika_kapske_mesto
03_jihoafricka_republika
06_afrika_kapske_mesto
04_Jihoafricka_republika
01_afrika_kapske_mesto
viktoriiny_vodopady_06 viktoriiny_vodopady_05 viktoriiny_vodopady_04 viktoriiny_vodopady_07 viktoriiny_vodopady_01 viktoriiny_vodopady_02 20_afrika_pretorie 15b_jihoafricka_republika_2 18_jihoafricka_republika_5 16_afrika_blyde_canyon 17_jihoafricka_republika_7 19_afrika_kruger 14_afrika_kruger 15_jihoafricka_republika 14_jihoafricka_republika 13_jihoafricka_republika 09-jar 05_afrika_kapske_mesto 11_afrika_kruger 07_afrika_kruger 12_jihoafricka_republika 02_afrika_kapske_mesto 03_jihoafricka_republika 06_afrika_kapske_mesto 04_Jihoafricka_republika 01_afrika_kapske_mesto

JA04

JAR , Viktoriíny Vodopády, Zimbabwe, Botswana 14 dní

ZIMBABWE – VIKTORIÍNY VODOPÁDY – BOTSWANA –  BLYDE R. CANYON – KRUGER – SUN C. – PILANESBERG – KAPSKÉ M.

A  13.10. – 26.10.2024     
B  17.11. – 30.11.2024
C  26.11. – 09.12.2024
 
01. DEN   PRAHA/Vídně – JOHANNESBURG

Odlet z Prahy (Vídně) do Jihoafrické Republiky a do Victoria Falls.

02. DEN   VICTORIA FALLS – ZIMBABWE

Přílet na letiště do Victoria Falls  v Zimbabwe, ubytování. Dle příletu program na místě – možnost let vrtulníkem nad vodopády.

03. DEN   VICTORIA FALLS – ZIMBABWE

Prohlídka 106 m vysokých Viktoriiných vodopádů ( dvojnásobně vyšší než Niagáry), při které uvidíte vodopád Ďáblův chřtán, Koňskou podkovu a jiné. Pozdní odpoledne Vás čeká plavba po řece Zambezi

04. DEN   BOTSWANA – NP CHOBE

Celodenní exkurze do světoznámého Národního parku CHOBE v Botswaně. NP Chobe patří spolu s řekou Okawango k nejlepším místům pro safari v Africe. Dopoledne absolvujete program plavbu lodí a odpoledne otevřenými vozy 4×4.

05. DEN  VICTORIA FALLS – JOHANNESBURG

Tento den budeme přelétat ze Zimbabwe od Victoria Falls do Johannesburgu. Transfer do hotelu a ubytování. Případný program budu upraven dle časových možností – odletu a přílet.

Nedaleko Viktoriíných vodopádů leží Národní Park Chobe v Botswaně
06. PRETORIE – BLYDE RIVER CANYON

Po snídani prohlídka hlavního města JAR Pretoria, kde navštívíme nejdůležitější památku Vortrekker monument, kde se seznámíte s historií osídlování Jižní Afriky búry. Dále se zastavíme u monumentální Union Building, navštívíme náměstí Union Square a dům prvního prezidenta Paula Krugera. Poté vyjedeme nejdříve dálnicí a později silnicí malebnou krajinou směr Blyde River se zastávkami a ubytování. Večer zajištěna barbeque večeře, doplněná jihoafrickými víny.

07. DEN – BLYDE RIVER CANYON

Prohlídka 3. největšího kaňonu na světě – Blyde River Canyon. Začne u vyhlídky 3 Rondavells, dále Pot Holles a Good Windows. Počítejte s krátkými treky. Na oběd zastavíme v městečku Graaskop. Odpoledne zajedeme krátce do bývalého zlatokopeckého městečka Pilgrim Rest a potom pojedeme směr Krugerův Národní Park. Ubytování u Krugerova národního parku. Pokud bude zájem můžeme na večeři vyjet do prověřené lokality v Hazyview ( Italská kuchyně , steaky nebo gril )

08. DEN  KRUGERŮV NÁRODNÍ PARK

Brzy ráno před 6 hodinou vyrazíme do Krugerova národního parku – jeho centrální části. Park je známý velkým bohatstvím zvěře a rostlinstva. Je zde jedinečná příležitost pozorovat na vlastní oči a v přirozeném prostředí divokou zvěř, žirafy, zebry, pakoně, opice a pokud budete mít štěstí i kompletní velkou pětku – t.j. slon, buvol, nosorožec, lev a leopard. Většinou se to podaří mimo leoparda. Jsou plánovány zastávky v kempech na snídaní a oběd. Konec Safari v cca 16:00 a návrat do hotelu. Večer opět možnost vyjet na večeři do Hazyviev.

09. DEN   NP KRUGER – JOHANNESBURG

Ráno je v plánu další Ráno je v plánu další projížďka Krugerovým Národním Parkem s pozorováním zvěře, tentokráte pojedme směrem jih k hraniční řece Crocodile River. Odpoledne směřujeme směr Pretorie a směr Sun City. Ubytování.

10. DEN NP KRUGER – JOHANNESBURG

Tento den vyjedeme brzy ráno, prohlídka Národní Park Pilanesberg, kterým budeme projíždět celé dopoledne. Dle možnosti navštívíme  Sun City, ubytování u letišti JNB. 

Blyde River Canyon v provincii Mpumalanga
11. DEN   JOHANNESBURG – KAPSKÉ MĚSTO

Odjezd na letiště z Johanesburgu do Kapského Města, kde se po příletu zastavíme u Stolové hoře a fakultativně lanovkou na Stolovou horu. Stolová hora je s Mysem dobré naděje součástí Národního parku. Budete mít čas k procházkám po chodnících s překrásnými výhledy. Projedeme centrem města na ubytování. Po krátkém odpočinku zamíříme na nejnavštěvovanější místo Afriky – Waterfront s množstvím restaurací – rybích, italských nebo s vyhlášenými africkými steaky.

12. DEN   KAPSKÉ MĚSTO

Kapské Město – po snídani zajedeme nejdříve do zátoky Hout Bay, kde se projedeme lodí ke kolonii lachtanů na ostrůvku Duker Island. Poté přejedeme panoramatickou skalní cestou směrem k Mysu dobré naděje do Simons Town, kde si prohlídneme kolonii tučňáků. Dále budeme pokračovat ke Cape Point, což je místo s majákem, ke kterému vede krátká procházka nebo je možné jet zubačkou. Nakonec necháme návštěvu Mysu dobré naděje. Večer je možná opět návštěva Waterfrontu, případně restaurace s africkou hudbou a jídly Mama Africa.

13. DEN   KAPSKÉ MĚSTO – STELLENBOSCH

Po snídani se vydáme směrem do vinařské oblasti Stellenbosh a Frenshoek, kde se pěstují světoznámá vína a vinice byly převážně založeny Hugenoty. Mimo spousty jiných odrůd zde vede mezi bílými víny Chenin Blanc a mezi červenými Shiráz a Merlot. Po dopolední ochutnávce se zastavíme v městečku Frenchhoek a odpoledne v centru „nyní“ universitního města Stellenbosh a odpoledne se odlétá do Evropy.

14. DEN   PRAHA

Přílet do Prahy ( Vídně )

CENA

104.990.- czk ( 3* hotely )

109.970.- czk ( 3/4* hotely )

114.970.- czk ( 4* hotely )

CENA ZAHRNUJE
  • letenky
  • program se vstupy
  • strava – snídaně + 2x barbeque
  • čs. průvodce/řidič po celé trase JAR 
  • u vodopádů místní průvodce   ( čs. průvodce dle dohody )
  • uvedené ubytování v DBL
CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  poplatky ( v současné době se neplatí )
 
Stolová Hora nad Kapském Městě