Menu Zavřeno

20_afrika_pretorie
19_afrika_kruger
17_jihoafricka_republika_7
15b_jihoafricka_republika_2
15_jihoafricka_republika
11_afrika_kruger
14_jihoafricka_republika
16_afrika_blyde_canyon
14_afrika_kruger
18_jihoafricka_republika_5
12_jihoafricka_republika
13_jihoafricka_republika
07_afrika_kruger
09-jar
04_Jihoafricka_republika
06_afrika_kapske_mesto
02_afrika_kapske_mesto
05_afrika_kapske_mesto
01_afrika_kapske_mesto
03_jihoafricka_republika
20_afrika_pretorie 19_afrika_kruger 17_jihoafricka_republika_7 15b_jihoafricka_republika_2 15_jihoafricka_republika 11_afrika_kruger 14_jihoafricka_republika 16_afrika_blyde_canyon 14_afrika_kruger 18_jihoafricka_republika_5 12_jihoafricka_republika 13_jihoafricka_republika 07_afrika_kruger 09-jar 04_Jihoafricka_republika 06_afrika_kapske_mesto 02_afrika_kapske_mesto 05_afrika_kapske_mesto 01_afrika_kapske_mesto 03_jihoafricka_republika

JA01

Jihoafrická Republika safari a okruh 10 dní

JOHANNESBURG - PRETORIE - BLYDE RIVER CANYON - NP KRUGER - KAPSKÉ MĚSTO - STELLENBOSCH

A  16.08. –  25.08.2024
B  20.09. –  29.09.2024
C  16.10. – 25.10.2024     
D  20.11. – 29.11.2024
E  29.11. – 08.12.2024
 
01 DEN   PRAHA/Vídně – JOHANNESBURG

Odlet z Prahy (Vídně) do Jihoafrické Republiky .

02 DEN   JOHANNESBURG

Přílet na letiště do Johannesburgu, ubytování. Dle příletu program na místě.

03 DEN   PRETORIE – BLYDE RIVER CANYON

Po snídani prohlídka hlavního města JAR Pretoria, kde navštívíme nejdůležitější památku Vortrekker monument, kde se seznámíte s historií osídlování Jižní Afriky búry. Dále se zastavíme u monumentální Union Building, navštívíme náměstí Union Square a dům prvního prezidenta Paula Krugera. Poté vyjedeme nejdříve dálnicí a později silnicí malebnou krajinou směr Blyde River se zastávkami a ubytování. Večer zajištěna barbeque večeře, doplněná jihoafrickými víny..

04 DEN    BLYDE RIVER CANYON

Prohlídka 3. největšího kaňonu na světě – Blyde River Canyon. Začne u vyhlídky 3 Rondavells, dále Pot Holles a Good Windows. Počítejte s krátkými treky. Na oběd zastavíme v městečku Graaskop. Odpoledne zajedeme krátce do bývalého zlatokopeckého městečka Pilgrim Rest a potom pojedeme směr Krugerův Národní Park. Ubytování u Krugerova národního parku. Pokud bude zájem můžeme na večeři vyjet do prověřené lokality v Hazyview ( Italská kuchyně , steaky nebo gril )

05 DEN  KRUGERŮV NÁRODNÍ PARK

Brzy ráno před 6 hodinou vyrazíme do Krugerova národního parku – jeho centrální části. Park je známý velkým bohatstvím zvěře a rostlinstva. Je zde jedinečná příležitost pozorovat na vlastní oči a v přirozeném prostředí divokou zvěř, žirafy, zebry, pakoně, opice a pokud budete mít štěstí i kompletní velkou pětku – t.j. slon, buvol, nosorožec, lev a leopard. Většinou se to podaří mimo leoparda. Jsou plánovány zastávky v kempech na snídaní a oběd. Konec Safari v cca 16:00 a návrat do hotelu. Večer opět možnost vyjet na večeři do Hazyviev.

06 DEN   NP KRUGER – JOHANNESBURG

Ráno je v plánu další Ráno je v plánu další projížďka Krugerovým Národním Parkem s pozorováním zvěře, tentokráte pojedme směrem jih k hraniční řece Crocodile River. Odpoledne směřujeme směr Pretorie a směr Johannesburg. Ubytování.

07 DEN   JOHANNESBURG – KAPSKÉ MĚSTO

Odjezd na letiště z Johanesburgu do Kapského Města, kde se po příletu zastavíme u Stolové hoře a fakultativně lanovkou na Stolovou horu. Stolová hora je s Mysem dobré naděje součástí Národního parku. Budete mít čas k procházkám po chodnících s překrásnými výhledy. Projedeme centrem města na ubytování. Po krátkém odpočinku zamíříme na nejnavštěvovanější místo Afriky – Waterfront s množstvím restaurací – rybích, italských nebo s vyhlášenými africkými steaky.

08 DEN   KAPSKÉ MĚSTO

Kapské Město – po snídani zajedeme nejdříve do zátoky Hout Bay, kde se projedeme lodí ke kolonii lachtanů na ostrůvku Duker Island. Poté přejedeme panoramatickou skalní cestou směrem k Mysu dobré naděje do Simons Town, kde si prohlídneme kolonii tučňáků. Dále budeme pokračovat ke Cape Point, což je místo s majákem, ke kterému vede krátká procházka nebo je možné jet zubačkou. Nakonec necháme návštěvu Mysu dobré naděje. Večer je možná opět návštěva Waterfrontu, případně restaurace s africkou hudbou a jídly Mama Africa.

09 DEN   KAPSKÉ MĚSTO – STELLENBOSCH

Po snídani se vydáme směrem do vinařské oblasti Stellenbosh a Frenshoek, kde se pěstují světoznámá vína a vinice byly převážně založeny Hugenoty. Mimo spousty jiných odrůd zde vede mezi bílými víny Chenin Blanc a mezi červenými Shiráz a Merlot. Po dopolední ochutnávce se zastavíme v městečku Frenchhoek a odpoledne v centru „nyní“ universitního města Stellenbosh a odpoledne se odlétá do Evropy.

10  DEN   PRAHA

Přílet do Prahy ( Vídně )

CENA

 59.990.- czk ( 3* hotely )

 65.990.- czk ( 4* hotely )

 

 
CENA ZAHRNUJE
  • letenky
  • program se vstupy
  • strava – snídaně + 2x barbeque
  • čs. průvodce/řidič
CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  poplatky ( v současné době se neplatí )