Menu Zavřeno

Pattaya


Pattaya se nachází147 kilometrů jihovýchodně od Bangkoku.
Je nejznámějším Thajským střediskem a má to své důvody. Tato původně rybářská vesnička v době Vietnamské války sloužila jako dovolenková oáza amerických vojáků, kteří zde hledali pochopitelné odreagování od válečných strastí. A toho se jim zde dostatečně výměnou za dolary dostávalo. Tehdy zde ještě bývalo čisté moře s romantickými plážemi.
Po ukončení války je vystřídali zahraniční turisté ze západní evropy – nejvíce němci, kteří zde nahradily chybějící poptávku.
Po pádu železné opony sem nejvíce začali jezdit turisté z republik bývalého Sovětského Svazu. Samozřejmě i v této době byla Pattaya navštěvována i turisty přijíždějícími sem za relaxem v hotelích u moře dokonce i s celými rodinami. Všechny tyto okolnosti zde vyvolaly požadavky na velkou výstavbu hotelů, která dala vzniknout obrovskému soustředění hotelů na jednom místě, které sebou neslo důsledky znečistění moře a poničení původního prostředí. Z toho vyplývá že ani na pláži neočekávejte romantickou klidnou idylku a pokud se nechcete koupat jen v hotelovém bazénu je lépe si zajet lodí na blízké ostrovy, kde najdete opravdu pěkné moře. Nejznámějším z nich je Koh Larn vzdálený necelých 10 km.

Pattayu doporučuji navštívit prakticky v těchto případech:

1. Pokud jedete do Thajska výhradně za účelem poznat noční život
2. Jste na krátkou dobu v Bangkoku a z časových důvodů nemáte
možnost navštívit vzdálenější místo u moře
3. Chceteli ušetřit na ceně ubytování, protože je to nejlevnější varianta pobytu u moře v Thajsku.

Mimo tyto uvedené důvody pokud máte čas je však Pattayu vhodné navštívit i jen ze zajímavosti, podívat se na noční život a procházet se ulicemi přeplněnými restauracemi, krámky a bary plnými ke všemu ochotných krasavic. Zde však můžete být překvapeni, protože často je svůdná krasavice pouze převlečený chlap s prsama. Taková procházka je však plna pokušení, protože uvedené slečny ve vás vidí chodící sto dolarovou bankovku, kterou by rády přestěhovaly do své peněženky a pokud jste bez dámského doprovodu tak se opravdu snaží Vás přesvědčit všemi způsoby.
Pokud se nechcete koupat jen v hotelovém bazénu je lépe si zajet lodí na blízké ostrovy, kde najdete opravdu pčkné moře. nejznámějším z nich je Koh Larn vzdálený necelých 10 km.

Zajímavosti

1. Mini Siam – zmenšeniny známých staveb v Thajsku.

2. Sloní vesnice se sloní show. Sloni zde kupřikladu jezdí na koloběžkách, hrají fotbal nebo košíkovou a vůbec dělají jiné běžné činnosti, které by si na svobodě nemohli dovolit. Do nedávna zde poskytovali turistům i „thajskou masáž. Pozor však – byl zde před několika lety ušlapán jeden zahraniční turista. Mezi běžné výkony zde rovněž patřilo nechat se za mírný poplatekt omotat sloním chobotem a být vyzdvižen slonem do vzduchu. Chybí zde jen už prakticko to, že si budou sloni sami moderovat svou show v angličtině a výběrčí lístku bude rovněž nahrazen slonem.

3. Zahrada bonsají se starými zkamenilinami, zoologická zahrada, s krokodýlí farmou a krokodýli show. Zde můžete rovněž v případě dostatečné odvahy napodobit cvičitele a stržit do tlamy krokodýlovi kupříkladu hlavu. Zde rovněž jednou krokodýl ukousl cvičiteli ruku.

4. Výlet lodí na blízký ostrov ( např. Koh Larn ) .