Menu Zavřeno

je jednou z oblastí Thajska, které se začalo turisticky rozvíjet až v posledním desetiletí minulého století. Rozeklané vápencové skály zde až pitoresně lemují pobřeží Andamanského moře. Jsou zde vidět obdobné scenérie, které najdete i na protilehlém ostrově PhiPhi.

Nejznámější pláže Ao Nang, Railay a Phra Nang a jsou cca 20 km vzdálené od městečka Krabi a jsou propojeny dopravou lodními taxiky, což je cca 30 min.
Ao Nang je nyní dosti rušné centrum a rovněž kvalita pláže není jako v začátcích rozvoje turistiky v oblasti. Pokud chcete relativně romantické prostředí a čistou vodu ubytujte se na Railay West nebo Railey East, které jsou dostupné dopravou vodními taxiky. West je dostupnější z Ao Nang a East z vzdálenějšího Krabi. Odtud se ale dostanete 5 minutovou procházkou podél skal z nejlepší pláži Phranang.
Z turistického centra Ao Nang si můžete k prohlídce skalnatých ostrůvků pronajmout loď. Kolem pobřeží je celkem asi 150 ostrovů, které jsou součástí národního parku.Ubytování

Ao Nang – pro ty kterým nevadí jim více ruchu a lidí na pláži, nicméně je to v současnosti již dosti rušné místo s komerční turistikou.
Railay West – asi nejlepší běžná lokace na Krabi – relativně dobré pláže ale i možnost večerní zábavy s posezením v restauracích a barech.
Railay East není v centru ideální pro koupání. ale dá se přejít úžina cca 200 m na Railay West.
Pro milovníky klidu jsou vhodné hotely mimo uvedená centra.
Přímo v městečku Krabi nejsou hotely vhodné pro běžnou turistyku.

Celá oblast leží cca 1000 km jižně od Bangkoku a Centrem je městečko Krabi se stejnojmennou řekou. Na ostrovy PhiPhi se dostanete lodí asi za hodinu a půl a Phuket je vzdálen 120 km po silnici. Můžete se na něj dostat a le i lodí přes ostrovy PhiPhi.