Menu Zavřeno

Severně od Bangkoku

1.Ayutthaya

Bývalé královské sídelní město 1350 -1767, kdy bylo dobyto zničeno Barmánci. Největší zajímavosti jsou zbytky královského paláce Phra Sri San Phet, chrám Wat Yai Chai a chrám Phra Mongkol Bopitr.

2. Phitsanulok – Sukothai – Lampang

Phitsanulok je městem známým rozlehlými plantážemi banánovníků. Největší zajímavost je chrám Wat Phara Ratana Mahatat, kde je druhá nejvýznamější socha Budhy v Thajsku.

Sukothai je první hlavní městu Thajského království od r. 1238 než bylo přeneseno do Ayutthaya. Najdete zde především chrám mluvícího Budhy Wat Sri Chum, ktrerý dával své rady královským vojskům.

3. Chiang Rai bylo založeno roku 1260 jako královské město. V jeho blízkosti se nachází Zlatý trojúhelník proslulý výrobou opia. Další zajímavost je vesnička horského kmene Akha.

4. Zlatý trojúhelník se nachází v příhraniční oblasti Laosu a Barmy. Je kolem soutoku řek Mae Khonh Ruak. Dá se poní projet v rychlých člunech a zastavit se na Laoském území.

5. Chiang Mai je nejdůležitějším městem stejnojmenné provincie. Bylo zabráno Barmánci až do roku 1785, kDy byli ze země vyhnáni. Leží v údolí pod horou Doi Suthep, kde se nalézá velmi pěkný chrám.