Menu Zavřeno

Bangkok

 

je z měst jihovýchodní dálné Asie rozhodně turisticky nejatraktivnějším městem. Naleznete zde jak historické stavby a památky, kterých je právě v ostatních místech jako Singapore, Kuala Lumpur a Jakarta méně, ale i různé možnosti zábavy.

Bangkok má dva názvy:
1. místní – Krung Thep – Město andělů
2. mezinárodní – Bangkok – Město planých oliv

Bangkok dělí řeka Chao Phraya na dvě části: západní Thonburi, dříve samostatné město a na samotný východní Bangkok. Město bylo založeno v 2. pol 18 století, po dobytí původního hlavního města Ayutthaya Barmánci a to právě naproti již stojího a v té době hlavního města Thonburi. Nyní má Bangkok asi kolem 5 mil obyvatel.

Hlavní zajímavosti Bangkoku

Grand Palace – královský palác a Wat Phra Kaew – chrám smaragdového Budhy s 66 cm vysokou sochou smaragdového Budhy. Jedná se o komplex asi 100 budov na necelém kilometru čtverečním, který byl budován jako sídlo krále.

Wat Pho
chrám ležícího Budhy. Je to nejstarší chrámový komplex v Bangkoku s s největší sochou Budhy v ležící poloze, která je 45 m dlohá a 15 m vysoká. Chrám započali stavět již v 16. století.

Wat Arun
Chrám úsvitu ležící v části Thonburi a byl vybudovaný v 17. století jako součást tehdejšího královského paláce.

Damnoen Saduak
plovoucí trh je cca 60 km od Bangkoku na kanále, který slouží jako dopravní spojka a k zavlažování. Dostanete se k němu motorovým člunem, který projíždí nejdříve kanály s obydlenou a zemědělsky obdělávanou oblastí.

Pat Pong
známá zábavná noční čtvrť s nočními kluby, obchody a zábavou vznikla v době vietnamské války jako centrum zábavy amerických vojáků, trávících v Bangkoku dovolenou.