Menu Zavřeno

Saigon – Ho Chi Minh City

Saigon neboli Ho Či Minovo město je největší město ve Vietnamu, ležící blízko delty řeky Mekong. Toto město bylo známé jako Prey Nokor, a bylo důležitým přístavem Kambodže – před připojením s Vietnamem v 17. století.


budova pošty postavená francouzem Eifelem

Pod jménem Saigon byl částí francouzské kolonie Cochinchina a později nezávislého státu Jižní Vietnam 1955 – 1975. Od roku 1955 byl Saigon hlavním městem jižního Vietnamu a v roce 1976 se Saigon se spojil s okolní provincii a byl oficiálně přejmenován na Ho Chi Minh City.


ulice jsou plné Vietnamců na skůtrech

Toto město se svými 9 miliony obyvatel je nejzalidnější metropolitní oblastí ve Vietnamu. Ho Či Minovo Město svou rozlohou sahá od Jihočínského moře až k hranicím s Kambodžou a 90% města tvoří přidružené venkovské oblasti. Po Hanoji je to druhé nejdůležitější město Vietnamu a významné obchodní a turistické centrum.


budova radnice na hlavním náměstí

Jako nejvýznamější zajímavostí v Saigonu je katedrála Notre Damme – postavená podle pařížského vzoru. Nejdůležitější stavbou města je však Prezidentský palác z 19. století, který je přístupný veřejnosti. K nahlédnutí jsou tu nejen přijímací nebo konferenční sály, ale i sklepení vybavené mapami a radiostanice, připravené k vedení boje s případným nepřítelem. Mezi další turistické atrakce patří Ho Chi Minhovo museum, Cu Chi Tunnels a pak především řada architektonických skvostů, pagod a chrámů.


nové bankovní budovy