Menu Zavřeno

Phu Quoc

poloha Phu Quoc

Ostrov Phu Quoc se nachází asi 50 minut letu z Ho Chi Minh City a 15 kilometrů od pobřeží Kambodži. Těchto 50 kilometrů vietnamské pevniny se rozprostírá v tyrkysových vodách Thajského zálivu. Má rozlohu 567 km Většina míst náleží Národnímu parku a chráněnému mořskému prostředí, poskytující nezapomenutelný zážitek, s množstvím zajímavých aktivit a míst k návštěvě. Ostrovu náleží 37.000 hektarů tropického pralesa, bílé písečné pláže, korálové útesy, je zde mnoho druhů volně žijících živočichů. Proto má ostrov velký turistický potenciál, i když jako turistická destinace není ještě příliš známý. Je to místo, kam ještě nepronikl masový turismus, a proto je pro cestovatele rájem na zemi, kde si může vychutnat vzdálené pláže, lemované kokosovými stromy a klidné modré vody. Na ostrov Phu Quoc se lze dostat buď lodí nebo letecky, vždy je ale potřeba vietnamských víz. Nejpohodlnější je to samozřejmě letecky. Na Phu Quoc létá ze Saigonu přibližně 10 letů denně přímo na letiště Tan Son Nhat. Let trvá zhruba 50 minut. Trajekt lodí trvá asi dvě a půl hodiny, většina plavidel zakotví v přístavišti An Thoi. Nejlepší období pro cestování trajektem je období sucha, kdy je moře klidnější tj. od října do května. Monzunové období je na Phu Quoc v období od června do září.

počasí Phu Quoc

Phu Quoc má typicky tropické podnebí. Hlavní sezóna je zde od listopadu do března, kdy se pohybují teploty od 26 do 30 stupňů a je zde nižší vlhkost vzduchu. Termín od dubna do června je také dobrý pro návštěvu Phu Quoc, jsou zde levnější ceny a tyto měsíce jsou nejteplejší ( teplota se pohybuje okolo 35 stupňů a vlhkost je relativně vysoká ) Od července do září je monzunové období, které je vlhké s monzunovými dešti, některé cesty bývají v tomto období nesjízdné.

historie Phu Quoc

Až do poloviny roku 1750 byl ostrov Phu Quoc řídce osídlen – okolo 5 tisíc domorodých obyvatel . Lidé se živili rybařením a obchodování s mořskými okurkami. V roce 1800 záznamy ukazují, že bylo na ostrově Phu Quoc celkem 12 vesnic , z nichž některé existují dodnes, včetně Duong Dong, Ganh Dau a Cua Can. Veškerá populace byla soustředěna kolem Duong Dong až do 19 století. V době americké války sesadili američané francouze a převzali velení nad ostrovem. Také byla rozšířená již stojící věznice Coconut Tree, která pojímala v té době až 40.000 válečných zajatců. Vězení Coconut Tree zůstává jedním z nejviditelnějších historických míst na Phu Quoc. Je zde vybudován pomník a velké muzeum. Během vietnamsko-kambodžské války se stal ostrov domovem pro 50 tisíc vietnamských vojáků. V roce 1980 Vietnam své vojska definitivně stáhl a ostrov se stal výhradně turistickou destinací.

Informace o Phu Qouc

Nejhezčí a úplně neobydlená pláž Bai Dai dlouhá 20 km je na severozápadě ostrova. Phu Quoc je lemován pískovcovým pohořím, které se táhne od severu k jihu, nejdelší je Ham Ninh, které je dlouhé 30 kilometrů a jeho nejvyšší vrchol Chua je vysoký 603 metrů. Na Phu Qouc je několi míst, které stojí za návštěvu. Jedinečným zážitkem je návštěva palírny na rybí omáčku Nuoc Man, která je typická pro tento ostrov. Palírny se nacházejí ve městě Duong Dong a v Thoi. Jinak je po celém ostrově asi 85 továren na výrobu této typicky vietnamské omáčky. Určitě doporučujeme nevynechat návštěvu Národního parku Phu Quoc, který byl založen vietnamskou vládou v roce 2001. Park je protkán sítí turistických naučných stezek. Další z atrakcí na Phu Quoc je kombinace budhistického chrámu a majáku zvaná Dinh Cau Rock, postavená v roce 1937 jako dar bohyně moři. Ve městě Duong Dong se nachází také dvě pagody – Sung Hung a Hung Long s bohatě zdobenými sochami Budhy a v jedinečném architektonickém stylu.