Menu Zavřeno

Nha Trang

Poloha Nha Trang

Nha Trang je nejznámějším a nejpopulárnějším Vietnamským letoviskem nacházejícím se u cca 10 km dlouhé pláže, které je vzáleno něco přes 300 km severně od Sagonu – Ho Chi Min City. Je hlavním městem vietnamské provincie Khanh Hoa. Nha Trang má přes 390 tisíc obyvatel, většina z nich je národnostní menšina – Čámové, která vyznává hinduistické náboženství. Město leží podél pobřeží Jihočínského moře a je velmi moderní s mnoha perfektně vybavenými hotely, které od mořské pláže odděluje pouze široká autostráda. Na Nha Trang se lze dostat letecky ze Saigonu nebo Hanoe nebo transferem po pevnině ( který trvá např. ze Saigonu necelých 7 hodin). Nha Trang leží na železničním spojení Hanoi – Saigon, takže se lze dostat i vlakem.

Historie Nha Trang

Nha Trang byl původně součástí království Champa od 7. století až do 19. století a byl známý pod jménem Kauthara. Vyznačuje se především konflikty mezi dvěma znepřátelenými kmeny. Od začátku 20 století podstoupil Nha Trang velkou změnu. Ve 20. století byl Nha Trang v centru pozornosti, jako místo základny amerického letectva během války ve Vietnamu. Dnes je oblíbenou rekreační oblastí

Podnebí Nha Trang

podnebí na Nha Trangu je téměř po celý rok stejné, bez větších teplotních výkyvů, teploty se pohybují mezi 25–30 °C, ideální pro návštěvu Nha Trang je období sucha v měsících leden – srpen. Období dešťů je od září do prosince.

Informace Nha Trang

potápěčské lokality na Nha Trang jsou jedny z nejlepších ve Vietnamu. Celkem je zde 25 atraktivních potápěčských oblastí, mezi ně patří i chráněná podmořská oblast Hon Mun. Noční život na Nha Trang je rozmanitý, je zde mnoho barů, diskoték, nočních klubů nebo restaurací. Severní část letoviska je klidnější. Na konci města se nachází vila posledního vietnamského císaře Bao Daie i oceánografické muzeum. Nha Trang je propojen lanovkou se sousedícím ostrovem, kde se nachází podmořské aquarium, zábavní park a nákupní centra. Na ostrov je také možný lodní trajekt, který jezdí kyvadlově několikrát za hodinu. V Nha Trangu se nacházejí i chámské věže pocházející ze 7. století, které byly zasvěceny bohyni Ponagar.


silnice vedoucí do centra letoviska Nha Trang