Menu Zavřeno

New York USA

New York

nachází se ve státě Pennsylvania. Co je nejzajímavější v New Yorku? Především v současnosti nejvyšší mrakodrap Empire State Building, který bývá většinou v dochůzkové vzdálenosti od hotelu na středním Manhattanu a je vhodné ho navštívit po příletu na rozhraní dne i noci, kdy New York uvidíte také osvětlený.

Socha Svobody a Ellis Island.

K ostrůvku, kde je postavena Socha svobody odjíždějí loďky z dolního Manhattanu a jejich prní zastávka je na tomto ostrově. Ostrůvek obejdete asi za cca 30 minut pomalou chůzí. Je možné se podívat do rozhledny, umístěné v hlavě sochy svobody, ale počítejte často až s 2 a více hodinovou řadou, vzhledem k malé kapacitě. Poté pokračuje trasa loděk na Elis Island – ostrůvek nyní patřící městu New Jersey, kde se nacházela karanténa pro přistěhovalce do USA. Nyní zde je umístěno muzeum imigrace s historií osídlování Spojených států. Na dolním Manhattanu naleznete další, pro nás zajímavá místa – Wall street s burzou, která je přístupna omezenému počtu návštěvníků, na základě volných časových lístků ,vydávajících se ráno a nedaleká čínská čtvrť.

Time square

s největšími a nejdražšími světelnými reklamami, je považováno za centrum New Yorku a je vhodné pro večerní procházku nejenom pro světelnou barevnost, ale můžete se také projít po Broodway.

Významné stavby: Rockefellerovo centrum, mrakodrap Chryslar, budova OSN a Brooklynský most.

Nedaleko výstaviště je ukotvena bitevní loď s vojenskými letadly, sloužící jako jako námořní a letecké muzem. Asi 500 m od tohoto místa odlétají z helioportu helikoptéry k prohlídce New Yorku – k Soše svobody, pokud máte cca 60 – 70 USD, rozhodně doporučujeme, protože filmový záznam z cca 7 min trvajícího letu, patří k těm nejzajímavějším záběrům z New Yorku.