Menu Zavřeno

Florida USA

Miami Beach

Nejznámějším a nejnavštěvovanějším městem Floridy je bezesporu Miami Beach. Část Miami Beach, kde se nachází většina hotelů se táhne podél pláže severně od centra města. Pokud zajíždíte k hotelu, je lépe se centru města a hlavně příbřežní komunikaci vyhnout a jet obchvatem, z kterého sjedete až u hotelu. Pláže jsou písčité, ale nehledejte na nich příliš vhodné místa na šnorchlování, protože voda je většinou zkalena pískem. Stravování – snídaně jsou možné v hotelích, pro večeře však doporučujeme využívat samoobslužných bufetových restaurací.

Everglades

Everglades je nejznámějším národním parkem Floridy. Z Miami Beach se na něj dostanete k hlavnímu vstupu za cca 1,5- 2 hodiny. Parkem vede komunikace odkud zajíždíte k jednotlivým místům, kde jsou parkoviště a odkud se můžete vydat na obchůzku pěšky. V parku najdete typické mokřiny a vodní plochy pro původní přírodu jižní Floridy, kde je zachována jak původní flóra a fauna-aligátoři, velké množství ptactva a další. V některých obdobích zde bývají vcelku neodbytní komáři, proti kterým se američané, ale i někteří turisté brání klobouky s moskytiérou.

Key West

Keay West je v podstatě posledním z ostrůvků na cca 150 – 200 km dlouhém úseku komunikace, ale také velkých úseků mostů nad tyrkysově modrým mořem, které propojují množství ostrůvků nacházejících se jižně od Floridy v Mexickém zálivu. Na ostrůvcích naleznele menší hotely a hotýlky, delfinárium a pláže. Na posledním Key West jsou ulice s restauracem navozující atmosféru doby, kdy Florida patřila ještě Španělsku. Ač je komunikace na úrovni autostrády, počítejte však vzhledem k omezené rychlosti na cestu v jednom směru cca 3 – 4 hodiny.

Cape Caneveral

je cca něco přes 200 km severně od Miami Beach. V tomto pro návštěvníky přístupném kosmickém centru najdete jinde neopakovatelnou atmosféru a techniku americké kosmonautiky.

Co dále navštívit v Miami Beach: Akvarium s kosatkami, papouští zoo-parrots park…