Menu Zavřeno

San Francisco

San Francisco

najdete ve státě Kalifornie. Většinou po příletu večer do San Francisca doporučujeme se večer podívat do čínské čtvrti, která má večer s osvětlením a různými stánky a krámky tu pravou atmosféru.

Golden Gate Bridge

Most přes úžinu Golden Gate je pravděpodobně nejznámějším světovým mostem. Pokud si toto technické dílo chcete prohlédnou z blízka, je vhodná procházka z jedné strany na druhou cca 30 min. Pokud budete mít štěstí, uvidíte pod vámi proplouvat zaoceánský parník nebo skupinu lvounů.

Fisherman´s Wharf

je jedním z turisticky atraktivních míst San Framciska. Tato turistická promenáda se nachází na místě bývalých doků u moře. Najdete zde mnoho různých turistických případně“pouťových atrakcí“ a stánků s „mořskými potvorami“. Na jednom z mol je trvale usídlena vcelku početná skupina lvounů, která žije v naprostém souladu se zvědavými a početnými davy turistů a nenechá se jejich přítomností navzdory obavám ochránců přírody jakkoliv rozptylovat.

Alcatraz

Výlet lodí pod most a k „Alcatrazu“, loďky na tuto projížďku odjíždí z Fiherman’s Worth a můžete si jedinečnou konstrukci slavného San Franciského mostu prohlédnou zespodu a potom pokračujete k ostrůvku se slavným vězení“Alcatraz“, kde však nevysedáte. Občasným nedostatkem těchto projížděk je mlha (většinou na podzim), která je schopna během 5 minut vytvořit pruh táhnoucí se z moře od mostu po celém zálivu. Na tento známý místní úkaz je zajímavý pohled z mostu, nikoliv však z pod mostu a z mlhy, protože vidíte pouze neproniknutelnou bílou hmotu, ikdyž je Vám zase oznámeno kdy projíždíte pod mostem.