Menu Zavřeno

Západ

Bakersfield

Menší městečko na trase mezi Las Vegas a San Franciscem, které se využívá při přespání po trase.

Laughlin

Na cestě Las vegas – Grand Canyon najdete ve státě Nevada město Laughlin. Patří mezi ta města v Nevadě, která se snaží získat finance z kasin a hotelů. Oproti Las Vegas je menší a klidnější, s pobřežní promenádou, ale pokud jste v hotelu, připadá Vám, že jste v Las Vegas.

Yosemiti N.P

se nachází na trase San Francisco-Las Vegas, jeho neznámějším monumentem je skála El Capitano, vodopády a sekvoje – nejvyšší a nejstarší stromy kontinentu.

Sekvoya N.P.

tento národní park se nachází rovněž na trase San Francisco-Las Vegas a jeho chloubou jsou především sekvoje, největší z nich gen. Sherman.

Údolí smrti

je posledním národním parkem před Las Vegas, vzhledem k tomu že zde byla naměřena nejvyšší teplota, můžete očekávat vysoké teploty v každém ročním období. Je místem vyprahlých a rozervaných skal. Najdete zde také nejnižší místo severoamerického kontinentu. Udolí smrti bývalo v minulosti často opravdu posledním navštíveným místem pro některé nepřipravené pionýry a osídlence, putující na západ, vzhledem k vysokým teplotám a nedostatku vody. V současnosti se však zde můžete občerstvit šťavnatým steakem v místní restauraci, případně se ubytovat v hotelu se svěže zeleným trávníkem a bazénem.

Grand Canyon

nejpůsobivější, největší a nejmohutnější. Grand Canyon je dle našeho subjektivního hodnocení nejzajímavějším přírodním místem v Severní Americe.Citát:Každý ho viděl stokrát na fotografiích. Ale na první pohled na vlastní oči je vždycky šok. Grand Canyon je daleko monumentálnější, než si člověk umí představit.