Menu Zavřeno

Hawai USA

 

Hawaiské souostroví

Hawaiské souostroví tvoří ostrovy, které vznikly převážně sopečnou erupcí, některé jsou korálového původu. Nachází se uprostřed Tichého oceánu a jsou nazývány Perlou Pacifiku.Hawaiské ostrovy jsou proslulé překrásnými písečnými plážemi, azurově modrým mořem a velmi různorodou krajinou se sopkami, vodopády, korálovými útesy a deštnými pralesy s ještě různorodější faunou a florou. Severozápadní ostrovy patří k nejstarším.

Havajské ostrovy se skládají z osmi základních ostrovů stejně jako je pruhů, které se vlní na jejich vlajce. Největší je ostrov Hawaii je přezdívaný Big Island, dále následují Oahu, Maui, Kauai, Molokai, Lanai, Nihau a nejmenší z nich Kahoolawe. Havajské souostroví leží asi 3800 km na jihozápad od Kalifornie a je nejvzdálenějším státem od hlavního města USA. Ostrovy Vás očarují přátelskou atmosférou, polynéskou pohostinností a kulturními tradicemi.

BIG ISLAND – nejmladší ostrov ale největší ostrov souostroví Hawaii. Je to jediný ostrov, kde je ještě aktivní sopečná činnost . Proto je převážná část pláží na tomto ostrově vulkanického původu. Nacházejí se zde všechny klimatické pásma. U pobřeží je teplé subtropické podnebí, u 4.500 m vysokého horského masívu Mauna Kea je občas vidět sníh.

OAHU
– velmi oblíbený ostrov s mezinárodním letištěm, přístavem Pearl Harbor, plný kvalitních hotelů, obchodních center a bank. Soustřeďuje se zde převážná část civilního obyvatelstva. Nachází se zde hlavní město HONOLULU s proslulou pláží WAIKIKI, kde je v zimním období ráj pro surfaře. Waikiki zahrnuje téměř polovinu ubytovací kapacity turistů a je tak hlavní oblastí pobytové turistiky na Hawaji. Ostrov není rozlohou moc velký a dá se pohodlně objet autem a to i se zastávkami v průběhu jednoho dne.

KAUAI – čtvrtý největší z osmi hlavních Havajských ostrovů. Žije zde asi 60.000 obyvatel a ostrov má rozlohu 1430 km2. Kauai je asi 170 km severozápadně od ostrova Oahu a hlavní atrakcí tohoto ostrova je hora Waialeale,která je vysoká 1560 m. Kauai bývá také nazýván zahradou Havaii. Na Kauai se pěstuje cukrová třtina, ananasy a kávovníky. Hlavním zdrojem příjmů je zde samozřejmě turistika.

MAUI – je druhý největším havajským ostrovem. Na Maui žije asi 150.000 obyvatel a ostrov má rozlohu 1883 km2. Největší přírodní a turistickou atrakcí ostrova je kráter sopky Haleakala, která měří 3000 metrů.