Menu Zavřeno

Rady Kanada

 

Kanada se nachází na sever od Spojených států a jeho severní hranice sousedí s Aljaškou rovněž se Spojenými státy. Turisticky nejatraktivnější a nejnavštěvovanější regiony Kanady jsou jiho- západ Kanady a to především národní parky na území států Britská Columbie a Alberta a potom východní oblasti po trase Quebeck, Montreal , Ottawa a Toronto. Ikdyž Kanada je dvoujazyčná země povětšinou se domluvíte anglicky a to i ve východní části země kde jsou frankofonní oblasti. Oproti USA jsou rozdíly v životní úrovni plošně menší, ale celkově, a to především západní oblasti působí na turisty dojmem Švýcarska. Ve srovnání je v Kanadě relativně dráž cca minimálně o 30%. Hotely jsou na dobré úrovni, a u některých lze říci, že severoamerické hodnocení hvězdičkami je o stupeň níže, což znamená že některé 3* hotely mají úroveň 4* našich a 2* hotely mají standart 3* a jsou často vybaveny vnitřními bazény a whirpoly. Při přihlašování do hotelu je většinou namísto pasu vyžadována platební karta. Bez jejího vlastnictví, a to nejenom v hotelích, je člověk povážován za podivného a tudíž je zapotřebí ji při cestě do Kanady mít sebou.
Tak jako v USA jsou zde speciální obchody s alkoholem a je zakázáno mít v průběhu řízení otevřenou láhem v autě.
Samostatnou kapitolou jsou medvědi. Setkáte se s nimi především na západě Kanady u silnic a na odpočivadlech a je zakázáno se k nim přibližovat na více jak 50m. Všude naleznete boxy na odpadky se speciálním uzávěrem, do kterých se medvědi nedostanou. V některých parcích je nařízeno při trecích chodit ve větších skupinkách ( např. po 4 ). Medvědi jsou relativně plaší a jdou člověku z cesty.
Nejvhodnější doba pro návštěvu Kanady je červen až září ( Západ ) pokud nejedete na lyže, kde mimo toto období jsou některé silnice v parcích uzavřené kvůli sněhu a na východ můžete dle zájmu jezdit celoročně. Tam panuje počasí asi jako u nás.
V Kanadě naleznete velké množství golfových hřištˇ a můžete si zde často zahrát i bez jakekoliv registrace.
Vstupní formality – v současnosti potřebujete ke vstupu do Kanady vízum, které se zajišťuje na Kanadských ambasádách podáním vyplněných formulářů a příloh, prokazujících účel vaší návštěvy. Platnost pasu musí být tak jako při vstupu do většiny zemí minimálně ještě půl roku a důležité je dodržení zákazu dovozu potravin do země.
Měnou je CND – kanadský dolar, jehož kurs osciluje dle situace kolem úrovně dolaru amerického.
Po Kanadě se můžete pohybovat buď půjčenými aut, k jehož zapůjčení je zapotřebí řidičský průkaz ( prakticky postačuje český) a platební kartu. Někdy je zapotřebí i pas. Pro jistotu je však dobré si vyřídit i mezinárodní řidičský průkaz. Na delší vzdálennosti je zde zavedena letecká doprava a ze zkušennosti můžu říci , že úroveň mezinárodních linek největšího kanadského dopravce Air Canada je velmi dobrá. Dále zde funguje vcelku velmi dobře i doprava autobusy.