Menu Zavřeno

NP GLACIER

Národní Park Glacier se nachází v jihovýchodní části kanadské provincie Britská Kolumbie v pohoří Selkirk Mountains. Patří mezi sedm národních parků, které se v Britské Kolumbii nacházejí. Své jméno dostal díky ledovcům, kterých je na území parku více než 400. Civilizace se dostala do parku až s příchodem železnice.

 

 

V roce 1881 oblast prozkoumal Američan Albert Bowman Rogers při hledání cesty pro Canadian Pacific Railway. Železnice proťala území parku v roce 1884. Národní park byl založen o dva roky později. Národní park Glacier je znám jako místo zrodu západokanadského horolezectví. V roce 1888 provedly první lezecké pokusy v parku Angličani William Spotswood Green a Henry Swanzy. Vytvořili zde mnoho stezek a našli cesty na místní vrcholy. Kromě horské turistiky si na své přijdou i vyznavači jeskynních systémů. Jeden z nich, Nakimu Caves, se nachází v údolí Cougar Halley.

 

 

 

Průsmyk Rogers Pass se nachází ve „Velkém ohybu“ řeky Columbia. Leží v nadmořské výšce 1330 metrů. Jelikož se jedná o nejkratší cestu ze západu na východ skrz pohoří Selkirk Mountains prochází jím jak železnice, tak i dálnice.Průsmyk je vyhlášený mezi vyznavači skialpinismu, nachází se v něm návštěvnické centrum, s expozicí věnující se historii a současnosti průsmyku. Strmé, drsné hory, vlhké klima a široká škála rostlin a živočichů jsou typické pro tuto přírodní oblast