Menu Zavřeno

VANCOUVER

Vancouver je přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Je největším metropolitním centrem v západní Kanadě a třetím největším v celé Kanadě. Rozprostírá se v údolí řeky Fraser u Tichého oceánu, mezi úžinou Strait of Georgia a pohořím Coast Mountains.

 

První osídlení oblasti lze datovat do období 2 500 až 7 000 př. n. l Jako první Evropan v roce 1791 se na pobřeží doplavil španělský mořeplavec José María Narváez. O rok později ho následoval George Vancouver.V roce 1861 přivedla tzv.Sobí zlatá horečka více než 25 tisíc mužů k ústí řeky Fraser a položila zde tak základ prvního osídlení. Město Vancouver bylo oficiálně zapsáno do registru jako městská samospráva dne 6. května 1886. Ve stejný rok do města dorazila Transkontinentální železnice. Jméno města bylo vybráno prezidentem Kanadské pacifické železnice. Rychlým tempem se z malé osady stalo metropolitní centrum. Přístav nabyl mezinárodního významu až po dokončení Panamského průplavu. Vancouver se rozprostírá na ploše 114,67 km?, na poloostrově Burrard, jenž leží mezi fjordem Burrard na severu a ústím řeky Fraser na jihu. Jeho terén tvoří nížiny i pahorkatiny. V městě samotném je velká etnická různorodost obyvatel.

 

Obyvatelé původem z Anglie tvoří historicky největší etnickou skupinu ve městě. Druhou skupinu představují Číňané. Město má jednu z nejrozšířenějších komunit hovořící čínskými jazyky v celé Severní Americe. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. V městě se dochovává dlouholetá sportovní tradice zimních sportů, převážně hokeje a lyžování. V pohoří North Shore leží tři lyžařsky oblíbené hory se sjezdovkami, Cypress Mountain, Grouse Mountain a Mount Seymour. V metropolitní oblasti taktéž leží několik velkých pláží, které na sebe mnohdy navzájem navazují. U pláží je možné provozovat mnoho vodních sportů, město si oblíbili nadšenci do člunů a jachet