Menu Zavřeno

Australie - Rady

 

Před vstupem do Austrálie si musíte zajistit vstupní povolení – vízum. které lze zajistit po internetu. Pas musí mít platnost minimálně 6 měsíců od předpokládaného vstupu. Vstupní kontrola je asi na stejné úrovni jako v USA a stejně je tak i zakázán dovoz potravin. V případě že zamýšlíte si zapůjčit vůz musíte předem počítat , že jsou k dispozici pouze vozy s pravostranným řízením , protože v Austrálii se jezdí vlevo.

Austrálie se dělí z hlediska turistických atrakcí na několik oblastí.
Nejnavštěvovanějším místem Austrálie je město Sydney . V Sydney můžete zhlédnout centrum města s budovou opery a mostem Harbor Bridge. V okolí můžete navštívit zase národní park Blue Mountains případně si zajet do hlavního města Canbery.

Dalším místem pro relax a zábavu je Brisbane – ale především hotely v Golden Coast.

Severní oblast Austrálie v okolí Cairns s Velkým bariérovým útesem je tropickou oblastí s jedinečnými možnostmi potápění.

Centrum Jižní Austrálie je město Melbourne se zajímavým panoramatickým pobřežím.

Turistickým symbolem Austrálie je načervenalá skála Ayers Rock v centrální Austrálii, jejíž prohlídka se spojuje s městečkem v poušti Alice Spring, které se soustřeďuje na ukázání historie a života ve vnitrozemské Austrálii.