Menu Zavřeno

Na který ostrov ?

Když  se rozhodnete strávit  dovolenou na některém dalekém exotickém ostrově, tak je dobré si zjistit, co můžete od ní očekávat.  Každá destinace je  trochu jiná,  ač to někdy vypadá na  propagačních fotkách skoro stejně.  Pokud předpokládáte, že budete pouze ležet  na pláži a v hotelu, tak se vaše kritéria  výběru  zůží, především na kvalitu hotelu.  Pokud, ale očekáváte i  „aktivní pobyt“ pod Vašich zájmů,  tak je vhodné  vybírat i podle destinace.

Maledivy  –  relax a nádherné moře

 Co se se týče klidu a „poklidné atmosféry“ tak vedou zřejmě ostrovy v Indickém Oceánu a především Maledivy.  Navíc je zde krásné  moře,  šnorchlování, potápění, můžete si zarybařit z lodi a lze říci, že Maledivy nikdy nezklamou  a lze nadlehčeně říci,  že pokud člověk nemá srovnání a je na Maledivách poprvé, tak bude, až na vyjímky, spokojen na každém ostrově.
Maledivy doporučujeme pro klienty, kteří hledají klid a odpočinek. Kýčovitě romantická zákoutí a bílý písek z prospektů najdete na skoro každém ostrově. Moře je zde co se týče viditelnosti a dostupnosti podmořského života určitě nejlepší. Turista, je ale vázán na pobyt na ostrově, i když se z něj  dají dělat organizovaná výlety na jiné ostrovy.  Maledivy  jsou vhodná  kombinovat s krátkým pobytem v Dubai a nebo s okruhem po Srílance. 

maledivy
Maledivy - prakticky kdekoliv na Maledivách

Seychely – kouzelné pláže 

Pokud jste poněkud aktivnější a případně se za 3 dny nudíte na stejné,  ač nádherné pláži,  tak jsou pro Vás  vhodnější  Seychely.   Můžete si půjčit kolo, případně i auto a vyrážet do okolí, na různé pláže a nebo lodí na jiný ostrov. Co se týká moře, je na Seychelách čisté, nicméně příležitostí ke šnorchlování a  viditelnost  podmořského života je určitě lepší než na Maledivách.  Nicméně zde platí jedna věta:   „pokud si vyberete Seychely, tak jeďte jednoznačně na La Digue“.   Zde můžete čas trávit aktivně a můžete hlavně dle libosti střídat různé typy místních pláží.  

Seychely - hotel Patatran

Mauricius – luxusní hotely a golf

Na Mauriciu najdete především luxusní výborné resorty s kvalitními službami.  Výhodou Mauricia je to,  že skýtá několik kvalitních golfových hřišť  a můžete se podívat i za přírodními krásami,  i když ty jsou hlavně na nedalekém ostrově Reunion.  Kvalita pláží a moře většinou mimo 5* resortů pod horou Le Morne je horší než na Maledivách nebo na La Digue.

Reunion – tropické pohoří, aktivní dovolená

Na rozdíl typických ostrovů v Indickém oceánu, není Reunion zajímavý plážemi, mořem a hotely, ale vysokými  vulkanickými exotickými pohořími. Pokud jste sportovním typem, tak určitě oceníte treky a cyklistiku v exotické přírodě. Reunion je navíc francouzské území s relativně „evropskými“ službami. Těžko říct, zda je to někdy lepší nebo nikoliv.

Zanzibar – naprostý relax po safari

Výhodou velkého ostrova Zanzibaru v Indickém Oceánu,   je především možnost spojit lenošení u pláže a vynikající safari v Tanzánii.  Obojí  ve velmi „dobré ekonomické relaci“.    

Kuba – zábava, krásné moře a zajímavosti

Pokud  chcete dovolenou plnou zábavy, rumu a krásné moře, tak jeďte na Kubu. Ikdyž se na Kubě za poslední dobu hodně změnilo, má pořád tu starou přátelskou a srdečnou atmosféru. Na Kubě si rezervujte co nejlépe nejkvalitnější a nejdražší hotel. Cena rozdílu hotelů není tak velká jako v jiných destinacích a určitě za to stojí. Ten příplatek ohodnotíte hlavně u kvalitního jídla a pití, protože většina hotelů nabízí služby „all inclusive“ a dokonce i  „ultra all inclusive“.  Pokud budete pobývat pouze na Varadéru, tak nezapoměňte navštívit Havanu nejlépe přes noc a nejlepší světový cabaret neboli show „Tropicanu“.

Bali – ostrov bohů

Dvě destinace a dva ostrovy jsou velmi podobné – Bali a Srílanka.  Moře a pláže nedosahují kvalitu jako ostrovy v Indického  Oceánu, ale mají  zajímavé historické památky a hornatou přírodu ve vnitrozemí.

Zanzibar - vynikající hotel a pokoje prakticky utopené v květech

Sri Lanka – ostrov tropické přírody

Vjemově je Srílanka o něco zajímavější, ale zase na druhé straně místní pláže a moře není tak pěkné jako na Bali. Oba ostrovy lze prohlídnout krátkým okruhem.

Hawaii – překvapí mořem a pohodlím

Hawaii a Tahiti, případně i jiné daleké ostrovy v Pacifiku mají obdobnou náladu. Trochu se vymyká hlavní ostrov Hawaii Oahu, který je přeci jen hodně obydlen , ale i tak, pokud navštívíte pouze jen ten jeden, stojí to za to. Hawaii je nejlépe navštívit s kontinentální částí „Západu“ USA. Další nejznámější ostrovy v souostroví Hawaii jsou méně industrializovány a co se týče zajímavosti jsou asi zhruba na stejné „turistické“ atraktivitě.

Tahiti – luxusní Polynésie

Na Tahiti najde vše. Hory, krásné moře, exotická příroda a hory. Pokud se rozhodnete na takovou dalekou cestu, tak určitě navštivte i okolní ostrovy. Minimálně Tahiti, Moorea a nejlépe Bora Bora.  Dejte si jen pozor na období dešťů.