Menu Zavřeno

Zajímavosti Singapur

 

Město lvů – tak se nazývá tropický ostrov, ležící jen jeden stupeň nad rovníkem v jihovýchodní Asii. Je opředen dávnými legendami o lvech pozemských i podmořských. Merlion, bájný lev, který zachránil ostrov před zkázou a zničením je i národním symbolem Singapuru. Jeho sochy pak můžete nalézt na nejrůznějších místech. Největší ,vysoká 37 metrů, hrdě stojí na ostrově SENTOSA a slouží zároveň jako rozhledna.V Singapuru najdete několik turistických atrakcí z nichž číslo 1 je:

1. Sentoza Island v Singapuru


Je to malý ostrov oddělený od Singapuru mořskou úžinou cca 300 – 500 m širokou. Na ostrov se můžete dostat jednak přes vybudovaný most nebo vysutou lanovou dráhou s kabinkami pro 4 osoby.Ta má v jednom pilíři jednu výstupní mezistanici mezi ostrovem Sentoza a pahorkem na Singapore.Většinou prohlídka Sentozy začíná tak, že přijedete přes most a končíte ji tím, kdy se z ostrova dostanete lanovou dráhou, na kterou nastoupíte u muzea historie. Po obvodu otrova jezdí vláček, který zastavuje u jednotlivých atrakcí, na které jste upozorněni v anglickém jazyce z reproduktorů ve vagóncích.
Nejnavštěvovanější je mořské akvarium, které je pravděpodobně nejzajímavější na světě. V bazénu s mořskými rybami – žraloky, rejnoky, kanici a dalšími vedou skleněné tunely s pojízdným chodníkem, takže ryby jsou všude kolem vás. Dalšími místy k prohlídce jsou:
historické muzeum, kde expozice je věnována historii osídlení oblasti a také ve značné míře bojům z 2.světové války, kdy Singapur byl okupován Japoci. Je zde námořnické muzeum a fontánová zahrada.

2. Jurong bird park v Singapuru

je další zajímavou atrakcí Singapuru. Tato největší světová zoologická zahrada je věnovaná pouze ptactvu. Z centra Singapuru sem trvá cesta autem cca 30 min. Zahrada je umístěna kolem pahorku a jezera v tropické vegetaci a prohlídnout si ji můžete buď pěšky cca 1 hodina nebo z monorailu (vláček s jednou kolejí). Najde te zde všechny druhy ptactva ze všech kontinentů.
V Singapuru je také zoologická zahrada se zvířaty. Zajímavostí zde je noční safari, kdy jí projíždíte v jeepech a máte zde opravdu na chvíli dojem, že jste se ocitli v srdci Afriky.
V samotném Singapuru stojí za návštěvu nákupní centrum a nejživější ulice Orchid road. Pro večerní procházku nebo posezení v otevřených restauracích je však vhodnější oblast ulice Boat Quay kolem nábřeží, kde najdete velké množství zábavných podniků a resturací s asijskými a rybími specialitami.
Bez povšimnutí nemůže zůstat ani singapurská ČÍNSKÁ ČTVRŤ – kulturní centrum Singapuru, plná starých čínských chrámů a mešit.
Doporučujeme navštívit SERANGOON ROAD, tzv. MALOU INDII, kde lákají klasické restaurace, provoněné chutnou indickou kuchyní.