Menu Zavřeno

Rady Singapur

 

Singapore všeobecně

je ostrov ležící na konci Malayského poloostrova a byl kdysi součástí Malaysie. V současné době je nejrozvinutějším státem oblasti. Ekonomický systém je zde překvapivě velmi sociální. Existuje zde rozsáhlý systém podpodpor pro mladé, stimulace k zaměstnanosti, ale také relativně velké zdanění luxusu. Singapore je velmi čistý .

Doprava Singapur

pro turisty jsou po Singapore vhodné taxiky nebo pro skupinky mikrobusy. Jako atrakce se zde také můžete pohybovat v rikši, která je ale paradoxně dražší než taxi. Místní měnou je Singapurský dolar, který má hodnotu asi 50 % amerického.

Hotely Singapur

jsou velmi kvalitní úrovně, tak jako v celé oblasti jihovýchodní Asie. Ceny jsou zde za služby však poněkud vyšší než v ostatních státech této oblasti.

Strava v Singapuru

je zde podle osídlení různorodá asijská s vlivy indické a čínské kuchyně. Rozšířené jsou zde také pizzerie a rychlé občerstvení různého typu. Pokud chcete kvalitní večeři v atraktivním prostředí, zvolte některou z restaurací na nábřeží v oblasti ulice Boat Quay

Nákupy v Singapuru

v současné době nejsou již předmětem turistiky našich občanů a tak Singapore jako místo nákupu levné elektroniky nezaujímá takovou důležitost pro naše turisty. Nicméně hlavní nákupní ulicí především s kvalitním zbožím je Orchid road. Suvenýry zde můžete koupit kdekoli, hlavně však v krámcích v čínském městě, ale vzhledem k tomu, že jsou dovážené především z nedaleké Indonésie a Thajska, tak pokud návštěvu Singapore spojujete s těmito státy, tam pořídíte dalece levněji.

Koupání Singapur

Singapore není věhlasný kvůli svým plážím, ale pokud se chcete vykoupat, najdete pláže na Sentoza Island.

Nejzajímavější turistické atrakce v Singapuru

je Sentoza Island a Jurong Bird Park. Celkově by jsme umístili Singapore z hlavních měst jihovýchodní Asie co se turistické atraktivnosti týká na druhé místo: za Bangkok a před Kuala Lumpur. Singapore a Kuala Lumpur spojuje hlavní silnice a pro návštěvu žádné z těchto zemí nepotřebujete vízum.