Menu Zavřeno

Rady Kambodža

 

Pokud nechcete Kambodžu procestovat celou, dá se to nejzajímavější – chrám Angkor Wat stihnout během 3 dní . Navíc se můžete ještě svést loďkou po jezeře Tonle Sap a navštívit jednu z mnoha domorodých vesnic na jezeře.
Do Siem Reap je nejlépe přicestovat letecky a to odkudkoliv. Při vyřizování, čili zakoupení víz po příletu je potřeba trochu trpělivosti s formulářem, ale po té můžete v klidu opustit letiště. Je dobré si vyměnit místní měnu , protože při placení USD vám útrata vyjde poněkud dráže. Je však dobré sebou mít 1 USD bankovky, protože většinou potřebujete koupit pití či nějakou drobnost a na 1 USD bankovku se nevrací.
Hotely jsou zde dobré úrovně, ale na večeři určitě raději vyražte do uliček kolem nebo přímo na Pub Street.Na jídlo zde dostanete v restauracích prakticky vše. Na víc, na rozdíl např. od Thajska, je zde o hodně levnější kvalitní červené víno v marketech.
Fotit Angor Wat můžete čelní stranu ráno při východu slunce a nebo nasvětlenou až po 3 hodině odpoledne. Prohlídku Angkor Watu je dobré začít ráno z východní strany. Potom můžete pokračovat chrámem Bayon a Ta Phrom.
Řekl bych, že speciálně zajíždět do hlavního města Kambodže PhonPemu, kvůli muzeím genocidy nemá význam, ale pokud pokračujete po ose do letovoska Sihanouk Ville můžete si město prohlédnout po cestě.