Menu Zavřeno

kambodza_angkorwat_09
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
Vietnam
kambodza_angkorwat_08
kambodza_angkorwat_07
kambodza_angkorwat_05
kambodza_angkorwat_06
kambodza_angkorwat_09 Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam Vietnam kambodza_angkorwat_08 kambodza_angkorwat_07 kambodza_angkorwat_05 kambodza_angkorwat_06

VE04

Vietnam, Kambodža (14 dní )

HO CHI MINH CITY – CAN THO – HUE – DANANG – HOI AN – HANOI – SIAM REAP – ANGKORWAT
A/  29.11. – 10.12.2024
Přílet do Vietnamu
01 den   PRAHA/Vídeň – VIETNAM

Na letišti na Vás bude čekat průvodce k odlet z Prahy (Vídně) do Saigonu – do Ho Chi MInhova Města, do Vietnamu.  Vietnam je zhruba 4x větší než ČR a má asi  100 milionů obyvatel.  Hlavním městem je Hanoi.

Ho Chi MInh - radnice
02. den   HO-CHI-MINH CITY – Saigon

Přílet do Ho-Chi-Minhova města.  Ho Chi Minhovo město je obchodním centrem  a největším městem Vietnamu ( cca 10 milion obyvatel ). Původně bylo i hlavním městem Francouzské Indočíny, které zahrnovala VIetnam, Kambodžu a Laos.  Uvidíte moderní  i koloniální architekturu prezentovanou stavbami i proslaveného francouzského stavitele Jeana Eiffela. Při prohlídce uvidíte budovu hlavní pošty, radnici,  katedrálu Notre Dame,   prezidentský palác a další .  Večer se můžete projít po hlavní třídě „Nguyen Hue“ . (oběd)

Delta Mekongu
03. den  MEKONG – CAN THO

V tento den je celodenní Exkurze do delty řeky Mekong,  kde uvidíte život typický pro tuto oblast na jednom z ostrovů.  Poznáme místní obyvatelstvo,  jejich práci, čím se zabývají, co vyrábí a jaké plodiny tam rostou.  Nocleh bude  v přístavním městě „Can Tho“ kam přijedete přes největší most přes řeku Mekong dlouhý přes 3,5 kilometru. Can Tho je jedno z 5 měst, které mají  speciální ekonomickou „bezcelní zónu“. (oběd )

Most přes Mekongu u Can Tho
04. den   CAN THO – SAIGON – HUE

Město Cantho – ráno časně pojedeme na největší plovoucí trh ve Vietnamu. Zde od brzkého rána přijíždí lodě s různými zemědělskými produkty. Zastavíme se také na místní trh a poté je na programu na  transfer na letiště do Ho CHi Minh City (Saigonu ) a odlet do „císařského“ města Hue. Přílet do Hue, večer se můžete projít na promenádě podél „Voňavé řeky“ a zajít si do typické, místní restaurace .

Hue - vstup do císařského Zakázaného města
05. den  „císařské“ město HUE

Prohlídka architektury bývalého císařského hlavního města a sídla  císařské dynastie  Vietnamu „Nguyen“ .  Města Hue je také nazýváno městem harmonie a císařský komplex je zapsán na seznamu „UNESCO“.  Moderní symbolem města je železný most navržený kanceláří francouzského stavitele Eifella, pod kterým se projedete při projížďce lodí po Voňavé řece.  Historickou architekturu představuje především starobylé Zakázané město, postavené podle většího vzoru v Pekingu. Také jsou zde k vidění mausolea vietnamských císařů a ojedinělá pagoda „nebeské paní “ která je jedním z budhistickým centrem Vietnamu. (oběd)

Hoi An
06. den  HUE – DANANG – HOI AN

Přejezd Hue – Danang – Hoi An. Cesta vede přes Průsmyk mraků, Danangu, kde  se zastavíte na prohlídce muzea vietnamci potlačené národnosti Cham. Uvidíte mramorové hory a architekturu starého městečka a přístavu ze 17. století Hoi An, který se díky stavbám dostal na seznam památek UNESCO

Hoi An - hotel
07. den  HOI AN 

HOI AN –  volný celý den.  Individuální program v  městečku Hoi An u pobřeží moře. Můžete se procházet městečkem , relaxovat na pláži nebo u bazénu.  Také můžete navštívit archeologické naleziště My Son. 

Ha Noi - staré město
08. den  DANANG – HANOI

Přelet Danang – Hanoi . přílet Hanoi, prohlídka a architektury Hanoi. komplex mauzolea Ho CHi Minha, Chrám literatury, staré a moderní centrum Hanoi, projížďka rikšou, chrám Ngoc Son, divadlo vodních loutek. ( oběd )

Ha Long - Dračí zátoka

09. den   HANOI – DRAČÍ ZÁTOKA HA LONG

Hanoi – odjezd venkovskou krajinou delty Červené řeky do zátoky Ha Long se zastávkou. Po tě  se nalodíme v přístavu na  „džunku“, se kterou  poplaveme mezi pitoreskními útesy  se zastávkami. V zátoce je asi 2.000 různě velikých ostrůvků, krasové jeskyně a několik plovoucích vesniček.  Dračí zátoka – Ha Long je 4-tá pamětihodnost na seznamu „UNESCO“, kterou uvidíme. Ubytování na lodi. (oběd a večeře)

Ha Long - Dračí zátoka
10. den  HA-LONG  – HANOI

Po snídani další prohlídka oblasti Ha Long.  Po lehčím bufetovém obědu následuje plavba do přístavu a  dále transfer do Hanoi, kde se dostaneme později odpoledne.   (oběd )

Hanoi
11. den  HA-LONG  – HANOI – KAMBODŽA

Po snídani dopoledne individuální program v Hanoi, odpoledne transfer na letiště a  odlet do Kambodže do města Siam Reap,  ubytování. Po té můžete navštívit věhlasnou „Pub Street“ v Siam Reap.

chrám Angkor Wat
12. den ANGKOR WAT – KAMBODŽA

Prohlídka komplexu chrámů Angkor Wat. Nejprve navštívíte hlavní chrám, potom následuje prohlídka chrámu Bayon a odpoledne chrámu Ta Prohm, ponechaného ve stavu obrostlém obrovitými kořeny. V komplexu uvidíte také množství dalších staveb z historického období. Večer můžete strávit na místním vyhlášeném centru „Pub Street“. 

Jezero Tonle Sap
13. DEN  ANGKOR WAT – SONLE SAP – KAMBODŽA

Pojedete k jezeru Tonle Sap, kde se nalodíte na loďku a projedete se do místních vesniček postavených na kůlech v tonto největším jezeře jihovýchodní Asie. V podvečer odjezd na letiště a odlet do ČR.

Most do města Angkor Thom
14. DEN PRAHA

Přílet do Prahy ( Vídně )

 

CENA

76.970.- czk (  3* hotely  )

84.970.- czk   ( 4*/5* –  hotely  Vietnam 4*, Kambodža 5*  )

  • letenky
  • program se vstupy
  • snídaně + uvedené obědy, večeře
  • čs. průvodce/řidič
CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  poplatky ( v současné době se poplatky neplatí )