Menu Zavřeno
SR01

Sri Lanka (10 dní )

COLOMBO – NEGOMBO – PINNAWELA – SIGIRIYA – KANDY – NUWARA ELIYA – NP. YALA – COLOMBO 
A/  22.03. – 31.03.2024
B/  15.04. – 24.04.2024
C/  20.10. – 29.10.2024
C/  27.11. – 10.11.2024
Přílet do Colomba
01 den   PRAHA/Vídeň – SRI LANKA

Odlet z Prahy (Vídně) na Srí Lanku.

Srí Lanka
02. den   SRI LANKA – COLOMBO – Negombo

Přílet do Colomba, ubytování v hotelu v letovisku u moře v Negombu. Negombo je malé rybářské městečko nedaleko Colomba, odpoledne možná  prohlídka původní rybářské vesnice Negomba.

Pinnavela
03. den  PINNAVELA – DAMBULLA

Ranní odjezd z Negomba do Pinnavely a prohlídka sloního sirotčince, kde chovají cca 40 slonů, kteří zde byli původně umístěni jako mláďata, která přišla o matku a dřív žili mezi slony ve volné přírodě. Komplex jeskynních chrámů Dambulla. Ubytování směr Sigyriy – u skalní pevností.

Sygiriya
04. den   SIGIRIYA – KANDY

Výstup na největší atrakci Srí Lanky na skalní pevnost – lví skálu Sigiriya. Pří výstupu na skálu uvidíte rozlehlé starobylé královské zahrady, starověké fresky a na vrcholu uvidíte nezapomenutelný rozhled ze staré pevnosti. Další zastávkou je Kandy, hlavní město horského království, Navštívíte slavné Kandyjské tance a především chrám Budhova zubu.

Kandy
05. den  KANDY – NUWARA ELIYA

Kandy a královská botanická zahrada v Peredenyi, kde zasazovali své stromy osobnosti jako Gagarin či královna Viktorie a cesta z Kandy do Nuwary Eliyi.Toto malé městečko v nadmořské výšce skoro 1.900 m , kterému se říká „Malá Anglie“, bylo letním sídlem kolonizátorů, a tak je zde patrný britský vliv.

Nuwara Eliya
06. den  NUWARA ELIYA 

Další prohlídka Nuwara Eliya. Navštívíte také čajové plantáže. Dominantou je zde věčně zelený vrchol nevyššího bodu na Srí Lance, hory Pidurutalagala. Trasa z Nuwary Eliyi do hotelu u národního parku YALA. Po cestě spatříte nádherné výhledy, uvidíte Ravánovy vodopády a další. Hotel u NP YALA. Večeře a nocleh.

NP Yala
07. den  YALA

Ráno safari V národním parku se vydáte džípem na safari. Národní park Yala je největší na Srí Lance. Žije zde na 44 druhů savců a je domovem divokých slonů, divokých kanců, buvolů, leopardů, medvědů a krokodýlů.
transfer do hotelu u moře 

pláž Srí Lanka
08. den  relaax

Relax u hotelu na pláži . 

Colombo

09. den   relax – COLOMBO – odlet

Relax u hotelu na pláži .  Transfer do Colomba na letiště a odlet do Evropy

Srí Lanka
10. den  přílet do Evropy

přílet do Evropy – Prahy

 

CENA

55.970.- czk     3* hotely

59.970.- czk –   4*  hotely 

  • letenky
  • program se vstupy
  • snídaně + uvedené obědy, večeře
  • čs. průvodce/řidič
CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  poplatky ( v současné době se poplatky neplatí )