Menu Zavřeno

kostarika_10
panama_10
panama_01
panama_07
panama_02
panama_05
panama_08
kostarika_06
kostarika_04
kostarika_08
kostarika_05
kostarika_07
kostarika_02
kostarika_03
kostarika_01
kostarika_09
panama_03
panama_04
kostarika_10 panama_10 panama_01 panama_07 panama_02 panama_05 panama_08 kostarika_06 kostarika_04 kostarika_08 kostarika_05 kostarika_07 kostarika_02 kostarika_03 kostarika_01 kostarika_09 panama_03 panama_04

PA02

Panama a Kostarika (12 dní )

Panama – San Jose – Poas Vulcan – NP Tortuguero – Arenal – NP Monteverde – NP Carara – NP Manuel Antonio – San Jose

A. termín:     28.03. –  08.04.2024 
 
01. DEN   PRAHA/Vídně – PANAMA

odlet z Prahy (Vídně) do hlavního města Panamy – Panama City.

02. DEN   PANAMA

Prohlídka architektury hlavního města Panamy – Panama City, při které uvidíte jak jeho moderní, tak i starou část, zapsanou pro svou krásu na seznamu UNESCO. Součástí prohlídky města je i prohlídka Panamského kanálu a návštěva zdymadla Miraflores, kudy projíždějí zaoceánské lodě.

03. DEN   PANAMA – KOSTARIKA – SAN JOSE

Exkurze lodí Panamský průplav, zdymadla, průjezdní vrata. Pojedete lodí i do míst , která jsou součástí přírodní rezervace. V podvečer  přelet do San Jose, ubytování.

04. DEN   KOSTARIKA – NP POAS – LA PAZ

Vyjedete z hlavního města San Jose do horské oblasti vulkánu Poas, kde se nachází   stejnojmenný národní park. Po cestě navštívíte kávovou plantáž. Po té vystoupíte procházkou k vulkánu s jezerem na jeho dně. Po té navštívíme přírodní zahrady „La Paz“ ,  projdeme se deštným pralesem stezkou kolem vodopádů.  Ubytování  směrem NP Tortuguero. 

05. DEN  NP TORTUGUERO

Z hotelu přejedeme ke karibskému  pobřeží  a následuje transfer lodí do NP Tortuguero.  NP Tortuguero leží u Karibiku, je přístupný pouze lodí a důležitým hnízdištěm mořských želv.  Odpoledne je program plavba lodí po kanálech v deštném pralesu a pozorování tropické fauny a flóry. Jsou zde kajmani, lenochodi, různé opice a velké množství vodní ptactva. 

06. NP TORTUGUERO – ARENAL 

Po ranní projížďce lodí v Tortugueru budeme odjíždět směr NP ARENAL. Krátká prohlídka městečka La Fortuna, ubytování.  ( fakultativně večer návštěva termálních pramenů )

07. DEN  ARENAL VOLCANO – MONTE VERDE

Národní park Vulkán Arenal – dopolední trek a prohlídka lávových polí pod vulkánem – přejezd rezervace do Monte Verde, procházka pralesem po visutých mostech nad korunami stromů. ( fakultativně lanová dráha nad pralesem)

08. DEN  MONTE VERDE – TARCOLES

NP Monte Verde –  NP Carrara u břehu Tichého oceánu – kde absolvujeme  projížďku lodí po řece Tarcoles, kde žijí krokodýli a vodní ptáci. 

09. DEN   MANUEL ANTONIO

Národní park Manuel Antonio – celodenní pobyt v NP – prohlídka parku , pobyt u moře. Tento národní park má tu výhodu, že se můžete tady procházet v pralese, nebo trávit čas na pláži nebo u bazénu v hotelích, které jsou v zahradách s bujnou vegetací ve svahu s výhledem na moře.

10. DEN NP MANUEL ANTONIO

Manuel Antonio – pozdě odpolední transfer do San Jose, ubytování v hotelu

11. DEN   SAN JOSE

San Jose a odlet do ČR

12. DEN   PRAHA

Přílet do Prahy ( Vídně )

CENA

00.000.- czk (3* hotely)

00.000.- czk (3*/4* hotely)

109.970.- czk  ,  5* a 4* hotely, lodge v Tortuguero ,  1 x 3* hotel v Arenal nebo v Manuel Antonio. 

CENA ZAHRNUJE
  • letenky
  • program se vstupy
  • strava – snídaně
  • čs. průvodce/řidič
CENA NEZAHRNUJE
  • vízum a nebo případné státní  poplatky ( v současné době se neplatí )