Menu Zavřeno

Tahiti

 

Tahiti je největším ostrovem souostroví Společenských ostrovů s hlavním městem francouzské Polynésie Papeete . Ostrov zabírá plochu 1042 km2. Nejvyšší hora je Mt.Orohena 2.241 n. m. Ostrov se sestává ze dvou částí, větší se nazývá Tahiti-nui (nui-velký) a Tahiti-iti(iti-malý) .

1.Okruh ostrovem: Nejprve zastavíte na historickém místě Point Venus a pokračujete ke kaskádám vodopádů Blowhol a Faarumai. Dále projíždíte krajinou zeleného ostrova přes vesnici Hitiia a přes úžinu Taravao, která spojuje Tahiti-nui a Tahiti-iti až do Papeari, kde navštívíte muzeum Paula Gauguina a Smithovu botanickou zahradu. Další zastávkou je typická polynéská vesnice Punaauia s bambusovými obydlími. (celodenní)

2.Západní pobřeží: První zastávka je v polynéské vesnici Punaauia s bambusovými obydlími . Po té pokračujete krásnou tropickou přírodou přes Papara a Mataiea k návštěvě muzea Paula Gauguina a botanické zahrady a krátké zastávce v zahradách Vaipahi s vodotrysky.(polodenní)

3. Výlet do hor a k vodopádům: do hor se přesunete terénními vozidly, kde následuje výstup na některou horu. Tento výlet se pořádá na různé hory a je pořádám místními agenturami .

4.Let helikoptérou nad ostrovem : je nabízen v rozsahu 35 a 45 minutového letu a je možno jej zakoupit na recepcích hotelů

5.Lagoonarium : je zajímavostí, kterou doporučujeme navštívit, uvidíte zde rejnoky, různé druhy ryb, ale i želvy