Menu Zavřeno

Tahiti - rady

Tahiti : 216 000 obyvatel hlavní město: Papeete jazyk : tahitská polynézština, francouzština, angličtina obyvatelstvo: 80% polynésané, 14% evropané, 6 % asiaté měna : Pacifický frank 1 CFP ( 1 U$ = 100 CFP), mezi Tahiti a Prahou je časový rozdíl 12 hodin.

Pro vstup na Tahiti nepotřebují občané ČR ani SR vízum v případě turistického pobytu v délce trvání do 1měsíce. Víza pro delší pobyt získáte na Francouzském velvyslanectví. Při příletu na Tahiti je nutné vyplnit příletovou kartu. Na Tahiti se nejdříve dostanete na letiště Faa’a international airport, postavené cca 5km od hlavního města Papeete. Na letišti je vlastní terminál pro vnitřní přelety, které absolvujete buď se společností Air Tahiti nebo Ai. Na letišti je směnárna, kde si můžete vyměnit peníze. Vzhledem k tomu, že většina cestujících z Evropy cestuje přes západní pobřeží USA (Los Angeles), je nutné tranzitní nebo standartní americké vízum.

Voda na Tahiti a Bora-Bora je bezpečná k pití. Elektřina: naleznete zde jak 110, tak i 220 V, závisí na hotelu a ostrovu. Žádané suvenýry : perly, dřevořezby, korály a místní tkaniny.

Transfery lze zajistit za cenu cca 6 – 10 USD na osobu dle jednotlivých hotelů, transfer autem /1 auto/ cena cca 20 – 30 USD dle hotelů.

Letecké transfery: po ostrovech je možné přelétat místní Air Tahiti ceny nejpoužívanějších tras: